Domů Zdraví Pití alkoholu oslabuje imunitu. Před Covidom nechrání

Pití alkoholu oslabuje imunitu. Před Covidom nechrání

-

Mýty o alkoholu a Covide-19.

Alkohol vám při boji s koronavirus pomůže pouze na rukou jako dezinfekce. Jeho pitím se před nákazou ani neuchrání ani se z ní neuzdravíte.

Navíc souběžná konzumace alkoholu a léků je životu nebezpečná.

Před par dny se na internetu objevilo video Mariana Kotleby, který se během nákazy novým koronavirus léčil podomácku namixovaný koktejlem z vodky a léků proti kašli.

Podle jeho slov mu tato kombinace zachránila zdraví.

Na jeho kontroverzní domácí „léčbu“ se snesla sprška kritiky ze strany odborné veřejnosti a zdravotníků. Ti vylučují, že by alkohol ve spojení ať už s volně prodejnými léky nebo léky na předpis, mohl zabránit infekci, případně, že by mohl v léčbě proti Covidu-19 pomoci.

„Konzumace alkoholu virus neničí, ale naopak může zvýšit zdravotní rizika, pokud se člověk infikuje. Alkohol tedy není vhodný ani pro prevenci ani k léčbě onemocnění Covid-19, „zareagoval varováním na facebookové stránce Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Proč alkohol nezabírá?

I když dezinfekční prostředky na ruce se 60- až 95-procentní složkou alkoholu vám v boji proti koronavirus mohou pomoci, pití alkoholických nápojů vám stejnou službu v těle neudělá.

Po jednom standardním přípitku – malé pivo, 1,5 deci vína či necelé poldeci 40procentního alkoholu – se koncentrace alkoholu v krvi pohybuje v rozmezí 0,01 až 0,03 procenta.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek