Domů Zdraví Zubní kaz vám proplatí pojišťovny i bez letošní preventívky

Zubní kaz vám proplatí pojišťovny i bez letošní preventívky

-

V roce 2021 pojišťovny všem zákroky uhradí.

Pokud preventivní prohlídku letos nestihnete, příští rok si za standardní vyšetření u zubaře nebudete muset připlatit. Hradit vám je bude veřejné zdravotní pojištění, tak jako byste prohlídku absolvovali.

Během první vlny pandemie nového koronavirus se stomatologové ozývaly s obavami, že tento rok zřejmě nestihnou provést preventivní prohlídky všem svým pacientům.

Důvodem byly zkráceny ordinační hodiny a také fakt, že mohli ošetřovat pouze akutní případy.

Už tehdy jejich ministr zdravotnictví Marek Krajčí ubezpečoval, že povinnost absolvovat preventivní zubní prohlídku se pro tento rok zruší, což se také promítlo do zákona.

„Pacientům budou v roce 2021 hrazené z veřejného zdravotního pojištění všechny standardní úkony, a to i přesto, že pacienti neabsolvují preventivní stomatologická prohlídku,“ vysvětluje mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová.

Co na to zdravotní pojišťovny

Po minulé roky platilo pravidlo, že pokud pacient vynechá preventivní prohlídku u zubaře, v dalším kalendářním roce všechny potřebné zákroky bude muset hradit sám v plné výši.

Jde například o odstranění kazu, zubního plaku a zubního kamene, RTG vyšetření či vytržení a resekce zubů, výkony první pomoci při bolestech zubů či zubní výplně ze standardních materiálů.

Letos to však neplatí. Potvrdili to i Všeobecná zdravotní pojišťovna, Důvěra a Union.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek