Domů Zdraví Vytvarujte si krásné štíhlé nohy už za pár minut denně. Výsledek budete...

Vytvarujte si krásné štíhlé nohy už za pár minut denně. Výsledek budete milovat

-

Jeden z klasických cviků, který je povinnou jízdou pro všechny ženy, které touží po štíhlejších a pevnějších stehnech. Při správném provedení tento cvik dokáže přinést výsledky skutečně již po několika dnech, protože se celková zátěž soustředí právě na nohy. Nemluvě o tom, že je mimořádně oblíbený – provádět ho totiž můžete při tom, jak díváte televizor či čtete knihu.

Lehněte si na pravou stranu těla, přičemž hlava by měla být podepřena dlaní pro co největší komfort. Napněte celé tělo a pomalu zvedejte horní, v tomto případě levou nohu. Pozor, aby měl tento cvik efekt, musíte ho provádět pomalu, ne rychle. Po 20-ti opakováních nohy vystřídejte.

Přečtěte si: Největší spalovač tuků: Tréninkový plán pro ženy na ztrátu hmotnosti, který sestavil fitness trenér

nůžky
Cvik podobný tomu předešlému, ale s o něco větší náročností. Opřete se o pravý bok, nohy však nepokládejte na zem a držte přibližně 10 centimetrů nad zemí. Horní nohu zvedněte co nejvýše a následně ji šikmo přes druhou, tu spodní, položte na zem. Cvik si opakujte alespoň 15krát na každou stranu. Garantujeme vám, že vás budou pálit nejen vnitřní stehna, ale zátěž dostanou i boky.

Guma jako základ

Pokud cítíte, že zvládnete více a že vám tyto cviky nedají příliš zabrat, pořiďte si gumu na cvičení. Ta vám totiž dokáže i ten nejjednodušší pohyb o něco stěžovat – což přinese výsledek podstatně dříve a efekt se dokonce zdvojnásobí.
Výpony na špičkách
Další z cviků, který můžete provádět prakticky všude. Postavte se, nohy mějte rozkročené přibližně v šířce vaší pánve a začněte se zvedat na špičky. Po 10-ti opakováních si dopřejte 10 dalších s tím, že tentokrát se patami nedotknete země, budete se táhnout nahoru a no zůstanete jen na špičkách. Provedete takzvané mini výpony, které mají skutečně silný efekt. Pozor, zátěž teprve přichází – po těchto opakováních opakujte celý postup dřív na pravé a pak levé noze.

Dřep jako univerzální cvik
Nejvyhledávanější variantou při cvicích na nohy jsou jednoznačně dřepy. Existuje mnoho verzí, stačí si vybrat tu, která vás bude bavit nejvíce. Pokud však chcete vašim stehnům dopřát pořádnou zátěž, doporučuje se začít se sumo dřepy, kdy dřep s rozkročenýma nohama. Dávejte si však pozor na to, aby se vám kolena nevytáčali dovnitř. Dalším důležitým aspektem je, aby byl váš záda narovnaná a dozadu jste tlačili zejména zadek. Denně si dejte alespoň 30 opakování po třech sériích.

Pokud cítíte, že vaše tělo zvládne více, vyzkoušejte sumo dřepy na špičkách – čím do cviku zapojíte i lýtka.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek