Domů Rady a Návody 8 tipů, jak napsat dobrou diplomovou práci

8 tipů, jak napsat dobrou diplomovou práci

-

Psaní diplomky již potrápilo nejednoho studenta. Pokud právě stojíte před tímto nelehkým úkolem, podívejte se na několik užitečných tipů, které vám pomohou ke kvalitní a úspěšné závěrečné práci. 

  1. Sežeňte si vzor

Sežeňte si vzor diplomové práce ať víte, jak má vaše práce vypadat. Vzor si stáhněte přímo ve škole, v které studujete, protože každá má jiné podmínky na vzhled, rozsah, ale i finální úpravu. 

  1. Vypracování podkladů

Pokud jste se dostali do bodu, kdy jste s termínem na hraně a víte, že nestíháte, nemusíte věšet hlavu. Naštěstí je zde možnost vypracování podkladů diplomové práce na zakázku, kterou využívají tisíce dalších studentů. Podklady vypracovanými od profesionálů získáte čas, který vám chybí. 

  1. Začněte od nejlehčího

Nemá cenu začínat hned od toho nejtěžšího. Začněte při vypracování diplomové práce tím snadnějším, co znáte a o čem se vám dobře píše. Aź budete mít solidní základ, doplňte to náročnější. když od začátku uvidíte postup ve vaší práci a množící se text, práce půjde lépe od ruky. 

  1. Pište, pište, pište

Základ je nečekat a prostě začít psát. Pokud budete na psaním jen přemýšlet, nikdy nezačnete. Radši pište hodně a poté škrtejte, než málo, nebo vůbec. Formu textu dejte až druhý den, kdy věty upravte tak, aby se hezky četli, případně přepište opakující slova.

  1. Omáčka slov

Diplomová práce má poměrně velký obsah co do počtu stránek a ty se někde nahnat musí. Používejte cizí slova, synonyma a košaté věty. Nic se nesmí přehnat, ale pokud si dáte záležet, dokážete požadovaný text solidně natáhnout. 

  1. Obrázky a grafy

Nezapomínejte na obrázky a grafy. Stylisticky vaší práci jen pomohou a text bude působit více upraveně a odborně

  1. Zdroje

Zdroje, ze kterých čerpáte, jsou základem vaší práce, mějte jich co nejvíce. A samozřejmě i cizojazyčné. I kdyby jste z knížky měli vzít jen jednu větu, vemte ji. Budete mít další řádek v seznamu použité literatury a tedy i další plusový bod

  1. Plánování

Nenechávejte práci na poslední chvíli. Diplomka se sice dá napsat i v časovém presu, ale proč to zbytečně hrotit, když všechno může být v klidu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek