Domů Rady a Návody Hotelový pokoj podle série Dámský gambit - kde jinde, než v Lexingtonu...

Hotelový pokoj podle série Dámský gambit – kde jinde, než v Lexingtonu USA

-

Příběh talentované šachistka Beth Harmonovej ožil! Hotel 21c Museum v Lexingtonu v Kentucky, ve městě, kde seriálová hrdinka žila a vyrůstala, vytvořil pokoj inspirovanou šachy a designem 60-tých let, ve kterých se děj odehrává.

Pokoj věnována fiktivní zázračné šachistka z populární série Netflix „Dámský gambit“ (Queen ‚s Gambit) je v současnosti k dispozici na rezervaci. Vytváří zcela dokonalou atmosféru. Rozehrává barevnou paletu moderní v polovině minulého století i výrazné vzory na tapetách a závěsech. Nabízí dokonce i šachové figurky zavěšené na stropě, které napodobují vize, které v příběhu má Beth Harmon, když si večer lehne do postele.

Maximalistický dekor vznikl spoluprací mezi místní návrhářkou Isabel Laddovou, zakladatelkou designové společnosti Mid-century Lexington Design League Lucy Jonesovou a Alexem K Masonem z Ferrick Mason Inc., který vytvořil speciální tapety pro projekt. Jejich geometrický vzor zobrazuje kruhy a figurky jezdců v různých odstínech zelené. Motiv koně zde má dvojí význam, představuje nejen šachovou figurku, ale i tradiční kulturu koní, která je obrovskou součástí identity města Lexington.

Kromě retro starožitností z místního obchodu zvaného Scout a půjčených artefaktů ze soukromých sbírek v pokoji vidíme i plně zásobený barový vozík, zlatého páva, který visí nad postelí, a samozřejmě šachovou soupravu na stolku. Hosté, kteří budou v pokoji ubytováni, zde najdou také vzácné knihy a itinerář atrakcí ve městě inspirovaných seriálem.

Minisérie se sedmi epizodami, která měla premiéru v říjnu 2020 měla na celém světě velký úspěch a přilákala pro streamovací platformu rekordní počet diváků. Hlavní hrdinka Beth Harmonová, kterou hraje charismatická herečka Anya Taylor-Joy, je sirotek vyrůstající v sirotčinci Methuen Home v Lexingtonu. Tam se naučí hrát šachy od místního správce, ale i fungovat denně na podezřelých „uklidňujících“ tabletách. Když ji adoptuje manželský pár, začne navštěvovat (a suverénně vyhrávat!) Šachové turnaje. Její obrovský talent jí nakonec otevře dveře do světa mezinárodních turnajů, ale nepomůže jí s problémem závislosti, se kterým musí neustále bojovat. Od domu její adoptivních rodičů až po hotely, v nichž bývá, se děj odehrává na pozadí výrazných vzorů a barev, což z příběhu dělá vizuální pastvu pro oči.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek