Domů Víkend Snídaně dělají den: Místa, kde si je vychutnáte s dokonalou atmosférou a...

Snídaně dělají den: Místa, kde si je vychutnáte s dokonalou atmosférou a přidanou hodnotou

-

Snídaně dělají den
V Chez Balzac mají dokonalé snídaňové menu
Jednoznačně nejlepší snídaně v hlavním městě
Toto místo je skutečně kouzelné

+2 FOTOGRAFIE
Už naše babičky tvrdili, že snídaně je základ dne. Přestože v poslední době, od nich mnoho lidí upouští, podle nás jsou dokonalým rituálem jak začít den. Pokud na ně nemáte čas během aktivního a hektického týdne, zkuste si je dopřát aspoň přes víkend. Na výjimečném místě, které podtrhne celou atmosféru přítomného okamžiku. Přesně takové adresy jsme pro vás, v různých koutech Slovenska vybrali.

Chez Balzac, Bratislava
Chez Balzac je místo, které dýchá magičností a autenticitou. Balzac se právě na Sorbonně věnoval 5 let zakladatel a jediný majitel Chez Balzac-Bratislava, PhDr. Ľubomír Jančok, PhD. Získal doktorát na pařížské Sorbonně a UK v Bratislavě, s nejvyšším oceněním „Félicitations du jury“. Specializuje se na diplomacii, literaturu, vzdělávání, umění žít – savoir-vivre, byznys a manýry v Haute Société a investičním vínům na burzách. Přednášel v Kanadě, Itálii, Řecku, Francii i pravidelně doma, na Slovensku. Žije střídavě na ose Paris-Bratislava-Cannes. No a do našeho hlavního města vnesl opravdu ducha výjimečnosti.

„Po čtyřech VŠ, úspěšné CK a třech knihách jsem měl vnitřní dluh k mé Bratislavě. Chez Balzac má vnést do světa Gastro noblesu, kulturu a manýry. Velké rody mě to naučili na zámcích: peníze ano, ale k nim vkus a vzdělání prosím. v Chez Balzac jdeme v opačné linii stále se cool-izovaného světa, kde úcta k prostoru ik lidem opadá jako list vinné révy v Bordeaux. Přišel čas vrátit se k dědou, kteří i do hospody chodili v obleku. Přísný dress code, v duchu “ nejlepší, co doma máte „je platný v naší hlavní sále, kterou nazýváme Versailles. Kdo zapomene sako, půjčíme diskrétní, zda se jmenujete Obama nebo Kukučín“.

Vychutnejte si naprosto dokonalé croissanty, bagetky, kávu a pohár skutečného champagne, které široko daleko nenajdete. Posaďte se na židle od slavného Maison Gatti a budete si připadat jako Angelina Jolie v Cizinci. Ano přesně tytéž máme iu nás. Toto místo je jako stvořené na výjimečné události. A přesně takovými mohou být nedělní snídaně s rodinou.

V Chez Balzac mají dokonalé snídaňové menu
V Chez Balzac mají dokonalé snídaňové menu
ZDROJ CHEZ BALZAC
Jednoznačně nejlepší snídaně v hlavním městě
Jednoznačně nejlepší snídaně v hlavním městě
ZDROJ CHEZ BALZAC
OPERA Prosecco Bar, Banská Štiavnica
Pokud máte chuť na skutečně kvalitní kávu, skvělé vína, tak navštivte toto místo. V nabídce mají totiž absolutně perfektní snídaně nebo pozdní brunch. Za nás určitě zkuste snídaňovou specialitu „Eggs Benedict“, která je zcela bezkonkurenční.

Opera Prosseco Bar se nachází v nádherné historické budově (zrekonstruované bývalé nemocnici) a je vzdálen jen pár desítek metrů, od centra srdce Banské Štiavnice. Určitě doporučujeme toto místo navštívit všemi deseti. Nádherné, příjemné a navíc s vůně a chuť, které si vás okamžitě získají.

Toto místo je skutečně kouzelné
Toto místo je skutečně kouzelné
ZDROJ OPERA Prosecco BAR
Snídaně jsou zde skutečným požitkem
Snídaně jsou zde skutečným požitkem
ZDROJ OPERA Prosecco BAR
Synagoga café, Trnava
Totálně podmanivé prostředí, plné unikátní architektury – přesně to představuje prostor kavárny odsvätenej trnavské synagogy, která byla navržena vídeňským architektem Jakubem Gartner a postavená ještě v roce 1891.

„Po přečkání pohnutých časů minulého století byla synagoga zrekonstruována a v roce 2010 získala ocenění Nejkrásnější zrekonstruována sakrální stavba na Slovensku.“

„Synagoga café v současnosti představuje jedinečné spojení krásy, kultury a umění s velkým respektem k minulosti.“

Samotná synagoga prošla v zmíněném roce 2010 rozsáhlou rekonstrukcí. Dnes se v ní při vychutnávání šálku voňavé kávy, snoubí kultura, umění a historie v jednom. No a o skvělý kulinárksy zážitek, zde také nebudete mít nouzi. Jejich snídaňové pomazánky a domácí Bagle jsou známé široko daleko, stejně jako sladká tečka – lívance jako od maminky. Dobrou chuť a na zdraví těch nejběžnějších a nejkrásnějších okamžiků zároveň.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek