Domů Rady a Návody Překrásné Kokořínsko nabízí mnoho krás a aktivit ideální pro letní dovolenou

Překrásné Kokořínsko nabízí mnoho krás a aktivit ideální pro letní dovolenou

-

Kokořínsko nabízí dechberoucí přírodu, pískovcové skály zajímavých tvarů, zachovalou architekturu a mnoho dalšího. V roce 1976 bylo Kokořínsko vyhlášeno jako CHKO. Děti, ale ani dospělí, se v této části naší České republiky nudit nebudou. Mezi nejznámější památky patří hrad Kokořín, ale také známé Pokličky, ale i Čertovy hlavy. Jestliže máte rádi aktivní dovolenou, tato cílová rovinka bude pro vás jako šitá na míru. S tím je samozřejmě spojené i ubytování v Kokořínsku, které lze vybírat dle vašich preferencí. Kam se zde vydat?

Hrad Kokořín

Návštěvu hradu Kokořín si jistě nenechávejte ujít. Jedná se také o nejnavštěvovanější místo Kokořína. Na samotný hrad vedou rovnou dvě cesty. Z parkoviště pod hradem je jedna delší cesta, takzvaná kočárková, která je sice delší, ale pohodlná. Druhá cesta, ta je kratší, ale musíte vystoupat po prudkých schodech. Jakmile je ale vyjdete, nebudete litovat. Hrad je postavený na pískovcových skaliskách a díky svým vysokým hradbám, hrad vypadá opravdu nedobytně.

Již zmíněné Čertovy hlavy zaujmou nejen malé návštěvníky

K hlavám vede příkrá cesta, která není úplně ideální pro kočárky, takže pokud se rozhodnete navštívit hlavy s malými dětmi, doporučujeme je vzít do šátku či nosítka. Větší děti výstup jistě zvládnou. Je třeba ale upozornit, abyste místo navštívili při slunečném počasí, nikoli po dešti. Hlavy jsou dílem sochaře Václava Levého, který je zde vytvořil již v roce 1841-46.

Na Pokličky

Vojtěšským dolem na Pokličky. Tato trasa je jedna z mnoha okruhů po Kokořínsku. Vede obcí Vojtěchov a pojí se s Jestřebicemi. Samozřejmostí je i prudký výstup k pokličkám. Ovšem spodní cesta je pohodlná a lze ji absolvovat i s kočárkem – vede tu i cyklostezka. Z Vojtěchova se vydejte po zelené značce a po přibližně deseti minutách cesty lesem, dojdete k přístřešku, kde povede strmá cesta nahoru. Jedná se o kořeny jehličnatých stromů. Ovšem stoupání brzy vystřídá překrásná vyhlídka.

Kokořín nabízí spoustu krás a pokud milujete přírodu a plánujete tu zůstat na delší čas, abyste většinu stihli projít, chalupy Kokořínsko nabízí krásné ubytování.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek