Domů Rady a Návody Nosič až pro čtyři kola na rodinné cyklovýlety

Nosič až pro čtyři kola na rodinné cyklovýlety

-

Pomocí nosičů kol můžete svá kola dopravit tam, kam jen budete chtít. Na dovolenou k moři, na chalupu, za rodiči, rodinou, na jakýkoli výlet – meze se nekladou. Stačí pouze vybrat správný nosič, který vám bude vyhovovat. Na výběr máme tři druhy, pro které z nich se rozhodnout? 

Převoz kol na střeše vozu

Chcete či se musíte dívat na peníze? Ať je to tak nebo tak, střešní nosiče se považují za nejlevnější možnost převozu kol. I když se to možná nezdá, ale upevnění kol na střechu je poměrně snadné. Tedy, pokud nejste člověk malého vzrůstu. V takovém případě pro vás bude lepší, když pořídíte jiný nosič. Před výběr nosiče na střechu je také potřeba dbát na to, kolik kol budete převážet. Koupit lze nosiče z různých materiálů. Ty z plastu převezou jedno kolo, kdežto z hliníku nebo oceli zvládnou převoz až čtyř kol. 

Na tažné zařízení

Pokud máte tažné, nebojte se jej využít i jinak než na připevnění vleku. Nosič kol na tažné zařízení se považuje za jeden z nejbezpečnějších převozu kol vůbec. Jednou z nevýhod je, že budete muset pořídit třetí poznávací značku na nosič. Ovšem velkou výhodou je, že převezete až čtyři kola a jízdní vlastnosti auta se nezmění. Také se kola, ale i samotný nosič dobře a jednoduše upevňují. 

Převoz kol na pátých dveřích

Další možností jsou nosiče kol na páté dveře. I na nich lze přepravit až čtyři kola. U těchto nosičů se nemění jízdní vlastnosti, spotřeba paliva ani výška vozu. Tento nosič však nelze použít na všechna auta. Abyste si byli jisti, je lepší navštívit ověřeného prodejce autodoplňků. Například Autodoplňky-obchod.cz, kde máte možnost výběru dle vašeho modelu auta. A pokud si nejste jisti, jak nosiče na vůz připevnit, i s tímto problémem vám poradí. U střešních nosičů dbejte na to, zda máte hagusy či budete upevňovat pouze příčníky pod lem střechy (v případě, že se rozhodnete pro nosiče na střechu).  

Mohlo by Vás zajímat

PR článek