Domů Rady a Návody Kyselina hyaluronová pro krásnou a vypnutou pleť

Kyselina hyaluronová pro krásnou a vypnutou pleť

-

V mládí se zajímáme, kde se dnes zabavíme a kde utratíme čas po práci nebo po škole. Jakmile dosahujeme staršího věku, naše priority se mění. Řešíme bydlení, děti a finance, starostí přibývá a naše tělo není schopné produkovat dostatečné množství látek, které jej udrží stále svěží a dobře vypadající. Čím dál častěji cítíme únavu, která se podepisuje také na naší pleti. Pomalu, ale jistě, se začínají tvořit vrásky, z nevyspání se mohou objevovat kruhy pod očima, pleť může být zašedlá. V těchto případech nám bude pleť i tělo vděčné, když mu pomůžeme kvalitní stravou a doplňky stravy

Podpora zdravě vypadající pleti

Naše pleť je tvořena mnoha látkami, mezi ně patří také kolagen a kyselina hyaluronová.

O kolagenu můžeme zjednodušeně mluvit jako o lepidle. Podílí se na tvorbě vaziva, které je důležité pro podporu zdravé struktury pokožky, svalových tkání, kostí, šlach a chrupavek. Kolagen je protein, který je naše tělo schopné vytvářet si samo. Problém však je, že produkce kolagenu v dostatečném množství je pouze v optimálním případě a za předpokladu, že vedeme z 95 % zdravý způsob života. V případě, že jsme aktivní sportovci, nestravujeme se spíše zdravě, a navíc nám přibývá věk, tvorba kolagenu se snižuje.

O kyselině hyaluronové mluvíme velmi podobně, jako o kolagenu. Má příznivý účinek na správnou funkci pohybového aparátu, zdravě vypadající pleť, vlasy i nehty. I kyselina hyaluronová je produkována v našem těle, její produkce opět klesá v určitých situacích a s přibývajícím věkem.

V období okolo 25 – 30 roku života je vhodné, někdy dokonce potřebné tyto látky tělu dodávat externě. Často může být problém oddávat je tělu skrze běžnou stravu, proto doporučujeme užívání doplňku stravy, který kombinuje kolagen a kyselinu hyaluronovou. Jejich kombinace je prospěšná, protože se ve své funkci vzájemně doplňují a podporují.

Kolagen s kyselinou hyaluronovou v prášku je možné přimíchat do vody a pohodlně zapít, bez nutnosti polykání velkých kapslí. Produkt neobsahuje lepek, laktózu, sóju ani sladidla.

Předchozí článekDopřejte svým vlasům jedinečnou péčei s Gliss Aqua Revive s kyselinu hyaluronovou
Další článekPřekrásné Kokořínsko nabízí mnoho krás a aktivit ideální pro letní dovolenou

Mohlo by Vás zajímat

PR článek