Domů Pro ženy Na velikosti záleží! Vyberte správný rozměr náramku

Na velikosti záleží! Vyberte správný rozměr náramku

-

Ženy milují šperky, to je nepopiratelný fakt. Aby se z nich však mohly radovat naprosto bezezbytku, je nutné vybrat jim takový klenot, který bude perfektně sedět. Ano, čtete správně. Velikost rozhoduje nejen v případě prstenů, je nutné brát na ni ohled, i co se týče náramků. A právě na to se v tomto článku zaměříme. Pojďme společně najít tu správnou velikost přímo pro vás!

Jednoduchá matematika

Velikosti jednotlivých náramků pro vás nebudou ničím novým, znáte je totiž z oddělení oděvů. Jak ale poznat, jestli nosíte velikost S nebo XL? Stačí změřit obvod vašeho zápěstí pomocí krejčovského metru. Poté už si jen stačí vybrat.

  • 16 cm = S
  • 17 cm = M
  • 18 cm = L
  • 19 cm = XL
  • 20 cm = XXL

Existuje i možnost, že u náramku namísto jeho délky v centimetrech naleznete vnitřní průměr. Abyste v takovém případě zjistila tu správnou velikost, je třeba použít jednoduchou matematiku. Stejně jako v předchozím případě, i tentokrát si změříte obvod zápěstí. Výsledné číslo (v milimetrech!) poté vydělíte číslem 3,14. Výsledek zaokrouhlíte na celé číslo směrem nahoru. Následně se doporučuje přičíst ještě 5 milimetrů.

Jak to vypadá v praxi, když je obvod vaší ruky 18 centimetrů? 180 / 3,14 = 58 + 5 = 63. Vnitřní obvod náramku je tedy 63 milimetrů.

Nebojte se zeptat!

Pokud si ani po přečtení tohoto článku nebudete jistí tím, jaký náramek vybrat, není nic snazšího, než se na nás obrátit s prosbou o pomoc. Stačí jen, když ke své objednávce připojíte obvod vašeho zápěstí. My už se pak postaráme o to, aby vám domů dorazil dobře padnoucí šperk! Více informací se můžete dočíst v článku Náramky na našem blogu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek