Domů Pro ženy Výhody používání retinolu a arganového oleje

Výhody používání retinolu a arganového oleje

-

Výhody používání retinolu

Pomáhá při akné

Akné je běžné kožní onemocnění. Když se póry ucpou odumřelými kožními buňkami a/nebo oleji, mohou se objevit černé a bílé tečky nebo jiné typy vyrážek. Retinol pomáhá udržovat póry čisté tím, že snižuje hromadění kožních buněk. Kromě toho může blokovat záněty v pokožce.

Díky tomu, že pomáhá při obnově kožní stěny, pomáhá také při rychlejším hojení jizev po akné. Při pravidelném používání účinně zesvětluje i hlubší jizvy a celkový vzhled pokožky bude krásnější a jednotnější.

Je důležité zmínit, že během prvních měsíců léčby se mohou stále objevovat vyrážky – vaše pleť může dokonce vypadat hůře (někdy se tomu říká retinolové čištění).

Obecně lze říci, že retinol dosahuje optimálních účinků po 8 až 12 týdnech při pravidelném používání 2 až 3krát týdně.

Redukuje vrásky

Kožní buňky se přirozeně obnovují a odhalují pod sebou nové buňky. S přibývajícím věkem se to však děje méně často, což může vést ke vzniku jemných linek a vrásek.

Retinol pomáhá urychlit tento proces výměny pleti a podporuje čistší a hladší pleť. Dostává se také hlouběji do pokožky, kde podporuje tvorbu kolagenu a dále zlepšuje kvalitu pleti.

Podle studie provedené v roce 2019 používání přípravku obsahujícího retinol již po 8 týdnech používání výrazně snížilo výskyt vrásek u respondentů.

Pomáhá při hyperpigmentaci

Hyperpigmentace je výskyt tmavých skvrn na kůži a je většinou způsobena slunečním zářením. Pokud máte na obličeji, rukou, krku nebo pažích světle až tmavě hnědé skvrny, jedná se o nahromadění melaninu, který dodává pokožce barvu (pigment).

Bylo zjištěno, že lokálně používaný retinol zesvětluje tmavé skvrny, i když to může trvat několik měsíců. V roce 2020 byl proveden výzkum týkající se této problematiky s pozitivními výsledky, již po 12 týdnech byla zaznamenána pozitivní změna, pokud jde o hyperpigmentaci a nerovnoměrný tón pleti.

Pokud máte obavy o stav těchto skvrn nebo pokud je jejich výskyt nadměrný, doporučujeme vám navštívit dermatologa.

Jak začít používat retinol?

Před prvním použitím přípravku obsahujícího retinol vyzkoušejte trochu na malé ploše pokožky, abyste zjistili, zda nemáte negativní reakce. Pokud po několika dnech není místo na vaší pleti příliš zarudlé nebo nesvědí, můžete retinol přidat do své večerní péče o pleť.

Arganový olej

Legendární olej bohatý na antioxidanty s účinky proti stárnutí. Redukuje pigmentové skvrny, rozjasňuje obličej, udržuje ho hydratovaný, ošetřuje vlasy.

Arganový olej („marocké zlato“) je v kosmetice velmi ceněný. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny a vitaminy, zejména vitamin E, což z něj činí jeden z nejlepších olejů s výrazným účinkem proti stárnutí.

Arganový olej s vysokým obsahem vitamínů přirozeně chrání pokožku a je vhodný pro denní i noční péči, ideální v zimě. Určeno pro normální až suchou pleť včetně citlivé, pro oslabené vlasy a nehty.

Arganový olej s vysokým obsahem vitamínů je jedním z nejvzácnějších olejů na světě. Pro marocké ženy je přírodním elixírem krásy a mládí. Říká se mu také marocké nebo tekuté zlato.

Díky obsahu přírodního skvalanu posiluje ochrannou kožní bariéru. Jak obnovit ochrannou bariéru pokožky). Podporuje tvorbu elastinu a kolagenu a pomáhá zadržovat vodu v kožních buňkách. Při aplikaci na obličej (tělo) se výborně vstřebává, bez pocitu mastnoty. Do jisté míry také chrání pokožku před negativními účinky UV záření.

Typ pleti: vhodný pro všechny typy pleti, včetně zralé a citlivé pleti.

Použití: Arganový olej lze použít jako denní nebo noční krém na obličej nebo jako tělový olej po koupeli. Jeho použití na tělo se doporučuje zejména v těhotenství nebo při redukční dietě, protože zabraňuje vzniku strií. Je vynikající nejen k ošetření pleti, ale také nehtů a vlasů. Je dostatečně stabilní, takže jej lze používat ve dne i v noci a ve všech ročních obdobích.

Účinky na obličej: redukuje zarudnutí, pigmentové skvrny, rozjasňuje a sjednocuje barevný tón. Přispívá k pružnější a svěžejší pleti.

Účinky na vlasy: zlepšuje stav roztřepených konečků a polámaných vlasů. Při pravidelné aplikaci na pokožku hlavy prospívá celkovému stavu vlasů, neboť zvyšuje jejich pružnost, hladkost a lesk.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek