Domů Rady a Návody Madridská radnice odhadla škody po sněhové bouři na více než miliardu

Madridská radnice odhadla škody po sněhové bouři na více než miliardu

-

Vláda však tvrdí, že je to příliš vysoký odhad.

MADRID. Škody, které způsobila sněhová bouře Filoména a následné mrazy ve Španělsku, by se jen v případě hlavního města Madrid mohly vyšplhat na více než miliardu eur.

Upozornili na to představitelé města.

A přestože je k získání úplného obrazu o rozsahu škod ještě příliš brzy, starosta Madridu José Luis Martínez-Almeida už minulý týden předběžně odhadl škody v hlavním městě na 1,4 miliardy eur. Toto číslo podle něj zahrnuje ztrátu výnosů v ekonomice i škody na infrastruktuře ve městě. Vláda však tvrdí, že je to příliš vysoký odhad.

Zimní počasí ve Španělsku
Důsledky sněhové bouře byly však i druhý týden po nejsilnějším sněžení v Madridu stále viditelné.

Většinu cest se sice podařilo zprůjezdnit, ale někteří obyvatelé se stále stěžují na kopy odpadků, ke kterým se během kalamity popelářské auta nemohli dostat.

Městská rada v Madridu uvedla, že od obnovení služeb 12. ledna už sprejazdnila přes 92 procent silnic a odvezla více než 20.800 tun odpadu. Připomněla také, že v hlavním městě je třeba zkontrolovat nejméně 150 tisíc stromů pro riziko pádu větví.

Alespoň že se tisíce dětí v Madridu ve středu mohli vrátit do škol. Meteorologové však varují před novým „kolem“ bouří, které se ženou od Atlantiku.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek