Domů Pro ženy Složila báseň pro Bidena a stala se hvězdou. Kdo je Amanda Gormanová?

Složila báseň pro Bidena a stala se hvězdou. Kdo je Amanda Gormanová?

-

Její knihy jsou vyprodány.

Inaugurace prezidenta Joea Bidena zrodila hvězdu. Není jí Lady Gaga, která zazpívala státní hymnu, ani jiné známé osobnosti, které během inaugurace a následného slavnostního večera vystoupili. Řeč v této chvíli není ani o samotném prezidentovi Bidenovi či viceprezidentka Kamal Harrisové.

Nebývalé pozornosti se v těchto dnech dostává mladé básnířce Amandě Gormanovej, která během ceremoniálu přednesla vlastní báseň s názvem Kopec, na který se šplháme (The Hill We Climb).

Její stejnojmenná básnická sbírka a také básně určené pro děti Change Sings fyzicky vyjdou až v září, ale společnost Amazon jejich pro okamžitý zájem již nyní zařadila mezi bestsellery.

Vyprodáno knihy a poklona od Obamovy

Média o ní píší a mluví jako o nové literární hvězdě, v příspěvcích na sociálních sítích ji pozitivně komentují politici i osobnosti showbyznysu.

„Pokud budoucnost vypadá jako inaugurační básnířka Amanda Gormanová, jsme na tom dobře. Moudře a inspirativní, „napsala o ní zpěvačka Sheryl Crowová a v podobném duchu se na twitteru vyjádřila i Michelle Obamová.

„Díky svým silným a dojemným slovům nám Amanda Gormanová připomíná sílu, kterou má při udržování demokracie každý z nás v rukou. Žár i nadále, Amanda! „Napsala bývalá první dáma.

Velký zájem není jen o Gormanovej poezii, ale také o ni samotnou. Bezprostředně před inaugurací sledovalo její profil na twitteru asi 120 tisíc lidí a její instagram měl zhruba 200 tisíc příznivců.

Dva dny poté, co na schodech budovy Kapitolu Spojených států přečetla asi šestiminutové báseň, její twitter sleduje o milion lidí více a počet fanoušků na Instagram se pomalu blíží ke třem milionům.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek