Domů Rady a Návody Rubin patří mezi má nejoblíbenější vína

Rubin patří mezi má nejoblíbenější vína

-

Rubin patří mezi má úplně nejoblíbenější vína. Odrůda Rubin totiž vznikla velmi dokonalým zkřížením Syrahu a také Nebbiola a to zhruba v polovině minulého století. Díky tomu jsou bobule, ze kterých se toto víno vyrábí menší a tmavě modré. Díky tomu má toto víno naprosto dokonalé aroma a také intenzivní rubínovou barvu. Úplně poprvé jsem se s tímto vínem setkala na svatbě mé sestry, kde se toto víno podávalo a já jsem v ten okamžik věděla, že jich nechci nikdy pít jiné víno. Toto červené suché víno je pro mě totiž naprosto dokonalým společníkem. 

Rubin si zamiloval i můj manžel

Rubin si také zamiloval můj manžel, který vždycky dával přednost právě červeným vínům. Ze všech nejvíce mu imponuje Rubin Excentric Incanto Medi Valley. Toto víno zraje zhruba 12 měsíců ve zcela nových francouzských dubových sudech a díky tomu si zachová svou zcela přirozenou strukturu. Rovněž není filtrované. Má naprosto dechberoucí aroma a úžasnou tmavočervenou barvu. Jeho atraktivní vůně vínu ale dominuje a je díky ní naprosto nepřehlédnutelným mezi ostatními Rubiny. 

Já upřednostňuji Rubin Katarzyna 

Rubin Katarzyna je pro mě doslova srdeční záležitostí. Toto krásně tmavě červeně zabarvené víno s fialovými odstíny má naprosto dokonalou vůni i chuť, která je okouzlující. Nuance koření, které jsou ve víně cítit, vás naprosto dostanou do kolen. Ve víně rovněž ucítíte zralé červené lesní ovoce a chuť francouzského dubu, v jehož sudech víno zraje. 

Pokaždé, když k nám přijde nějaká návštěva či očekáváme společnost rodiny, naléváme svým hostům právě toto kvalitní červené víno, které si zamilují i ti, kteří dávají přednost bílým vínům. Nelze se ničemu divit, jelikož tato vína skutečně donutí o červených vínech popřemýšlet i jejich zaryté odpůrce. Je totiž naprosto jiné než všechna ostatní červená vína, která si jen umíte představit. 

Mohlo by Vás zajímat

PR článek