Domů Rady a Návody Proč preferovat zrnkovou kávu před mletou?

Proč preferovat zrnkovou kávu před mletou?

-

Připravit mletou kávu je bezesporu nejpohodlnější způsob, jak si užít šálek jednoho z nejoblíbenějších nápojů na světě. Přečtěte si ale, proč stojí za to kupovat kávu nenamletou a jemný prach z ní vytvořit až těsně před přípravou. Věřte, že si tenhle rituál oblíbíte, a to především pro chuť a aroma, kterou vám čerstvě namletá káva nabídne.

Zrnková káva jako vítěz

Kupujete-li předem namletou kávu, dost možná je to spíše ze zvyku. Jakmile totiž ochutnáte kávu z čerstvě namletých kávových zrn, určitě poznáte rozdíl. Kromě opojného aroma na vás totiž v hrnečku bude čekat i výraznější chuť, než je tomu u kávy namleté dávno před její přípravou. Káva předem namletá je navíc náchylná k tomu, aby vlivem špatného skladování zvlhla. Už samotným lisováním navíc přichází o své důležité složky a její kvalita je tak zkrátka někde jinde, než je tomu u kávy, kterou si namelete sami. 

Proč dát přednost zrnům?

Není třeba se přípravy zrnkové kávy bát. Pozor byste si měli ale dát především na vodu, ze které kávu připravujete. Neměla by totiž být vroucí, abyste kávu nespálili a nepřišli o vše podstatné, co ji dělá aromatickým a chutným nápojem. Ba naopak – taková spálená káva chutná hořce. Pokud nevlastníte konvici s ovládáním teploty, bude stačit nechat vodu v klasické konvici projít vodou a počkat přibližně půl minuty. Káva pak bude mít požadovaných 90 stupňů. Mezitím si můžete ručním či elektrickým mlýnkem připravit čerstvou kávu. Zrnková káva by měla být před přípravou namletá maximálně 15 minut – to proto, aby neztratila chuť ani aroma. Ve skutečnosti vám její příprava nezabere o mnoho více času, než káva předem namletá, a co víc – chuťový zážitek je nesrovnatelný. 

Kde koupit kvalitní zrna?

Pokud chcete vyzkoušet kávu, která vás přesvědčí o tom, že namlít si čerstvá zrna je tím nejlepším rozhodnutím, zkuste kávu od Mountain Gorilla Coffee. Na webu mountain-gorilla.cz/ seženete různé druhy kávových zrn v odlišných velikostech balení, přičemž pokaždé zakoupíte to nejlepší, co si pod kávovým zrnem jen dokážete představit. Kromě toho ale pomůžete dobré věci – právě Mountain Gorilla Coffee totiž částkou z prodeje kávy podporuje organizaci Gorilla Doctors. Ta přímo v horských pralesech zachraňuje poslední žijící horské gorily.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek