Domů Rady a Návody Plovoucí solární robot vyčistí bazén do 2 hodin

Plovoucí solární robot vyčistí bazén do 2 hodin

-

Rychlý pokrok v oblasti robotických technologií přinese v roce 2021 další zařízení schopné vzít na svá bedra různé domácí a zahradní práce. Patří k nim i plovoucí solární robot, který se postará o čištění vody v zahradním bazénu.

Plovoucí robot se solárním pohonem

Se šikovným zahradním pomocníkem přichází společnost Pivot-Solar Breeze. Ta sice není první firmou, která představila zařízení tohoto typu, ale její nejnovější vynález vnáší mezi robotické spotřebiče využitelné při čištění bazénu pořádný kus inovace. O ten se nepostaral pouze solární pohon zajištěn dvojicí vodotěsných fotovoltaických panelů na horní straně zařízení. Robot zaujme zejména skvělou mobilitou a schopností plavat rychlostí 3 až 6 metrů za minutu.

Posbírá nečistoty z hladiny v bazénu

Vyšší rychlost není překážkou k důkladnému provedení práce, právě naopak. Do 2 hodin dokáže posbírat všechny nečistoty, které plavou na hladině bazénu s průměrnou velikostí. Výrobce zároveň upozorňuje, že zařízení pomocí výkonného kolečka vtáhne do svého síťového filtru uvnitř robota jakékoli částice s velikostí do 200 mikronů. Bazén tak vyčistí i od prachu, pylu nebo jiných miniaturních nečistot.

Robot umí pracovat zcela autonomně

Plusem pro majitele je i to, že robot zvládne celou práci sám. Výrobci ho totiž navrhli jako autonomní zařízení, které není nutné ovládat. Ariel se dokáže pohybovat bez jakékoliv kontroly po celém bazénu, přičemž problém nemá s otáčením ani s couváním. Díky senzorům si všímá i stěny a rohy bazénu, čímž se chrání před nárazem. Lidský zásah je tak potřebný pouze při vyprazdňování zaplněného síťového filtru, případně při nějaké servisní údržbě.

Distribuce plovoucího robota zatím spuštěna nebyla, ale výrobci již začali s přijímáním objednávek. Předběžná cena je 468 USD, ale po oficiálním uvedení do prodeje se ještě může upravit. První objednané zařízení by měla být doručeny v průběhu jara, možná už v březnu, kdy se plánuje spuštění distribuce.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek