Domů Blog

Nejefektivnější cvičení, díky kterému zhubnete v průběhu měsíce více než 5 kilo: Řiďte se radami trenéra, které fungují

0

Je poměrně rychlé, mimořádně efektivní a procvičíte při něm každou jednu partii těla. Podívejte se spolu s námi, které cvičení patří mezi skutečně účinné.

Nejefektivnější cvičení, díky kterému zhubnete v průběhu měsíce
Nejefektivnější cvičení, díky kterému zhubnete v průběhu měsíce
ZDROJ PROFIMEDIA
Jednoduše si formujete nohy, hýždě, břicho a stehna
Když chcete, aby vaše kila šli dolů, tělo se formovalo a ztratili jste přebytečný tuk, tak pak cvičení je to nejlepší, co můžete pro sebe, kromě změny stravy udělat.

Zlaté pravidlo shazování, že se hubne kalorickým deficitem, tedy spálením více kalorií než jejich přijetím je jasné asi každému. Dobré je však sáhnout po cvičeních, které nás baví a vydržíme při nich dlouhodobě a pravidelně.

Nepřehlédněte: Dokonalé ženské boky už během dvou týdnů. Vytvarujte si zadek a zároveň uberte centimetry ze stehen

Do kategorie nejúčinnějších, s dobrým a žádaným výsledkům určitě patří kvalitní kardio jako je skákání přes švihadlo. Je nejen zábavné, ale opravdu při něm ztratíte enormní množství přijatých kalorií. Zároveň tvarujete celé tělo, formujete si nohy, hýždě, břicho a stehna.

Při skákání na švihadle spálíme přibližně 720 kalorií za hodinu (při rychlostech 120-140 přeskočení za minutu a v závislosti na tělesné hmotnosti), což je sice podobný počet jako při běhu, ale za kratší čas.

“To, co nejlépe spaluje je intenzivně kardio a skákání přes švihadlo se sem určitě řadí. Ideální je však věnovat se mu těsně po probuzení. Tehdy je to nejúčinnější. Ze začátku vám stačí 10-30 minut a každý týden čas o něco navyšujte.”

Nepřehlédněte: Dokonalé ženské boky už během dvou týdnů. Vytvarujte si zadek a zároveň uberte centimetry ze stehen

“No pokud se mu věnujete denně, výsledek se dostaví mnohem dříve než předpokládáte. V tomto režimu je pak reálná ztráta 5 kilo během 4 týdnů a to bez jojo efektu,” vysvětluje fitness trenérka Miriam Kardošová.

Zatímco jednoskoky jsou pro začátečníky ideální, můžete vyzkoušet i ropě skipping, tedy skákání, při němž vy sami ovlivňujete směr, dynamiku a zkoušíte různé variace. Takovým způsobem nastartujete perfektně metabolismus a spalování tuků, jde díky tomu opravdu samo.

Efektivní trénink na tři dny:
10 minut skákání přes švihadlo + 30 dřepů s výskokem (ve třech sériích)
12 minut skákání přes švihadlo + 20 dřepů s výskokem + boční plank (celé opakujte 3x)
15 minuty skákání přes švihadlo + 10 dřepů s výskokem + výpady (dřepy s výskokem a výpady opakujte 3x)
Pokračujte ve stejném nastavení následující měsíc, s tím, že vynechat vrámci cvičení, můžete maximálně dva dny v týdnu. Věřte, že konečně se vaše sexy křivky po tomto dostaví.

Teorie harmonogramu trávení opravdu funguje: Dodržujte ji a kila pôju dolu sami

0

I když se snažíte už delší dobu zhubnout, jíte zdravá jídla, cvičíte, ale neustále bojujete sami se sebou, možná děláte zásadní chybu. Je velmi pravděpodobné, že si právě oblíbené jídla, dopřejete v nesprávný čas. Naše tělo má totiž různé fáze trávení a to co bezproblémů zpracuje ráno, později mu může dělat potíže. Proto byste se měli zaměřit na, co si kdy položíte na talíř.

Nepřehlédněte: Oblíbený doplněk do vlasů z 90. let je zpět: Známé celebrity vrátili tento trend opět do módy!

5-7 hodin: Probuzení
Než se vaše tlusté střevo probudí a dokončí trávicí proces, začíná poslední fázi trávení. Práva proto je důležité hned ráno začít jakousi očistou organismu. Dopřejte si nalačno sklenici čisté vody s citronem a zelený čaj, které vám pomohou nastavit proces spalování, přesně podle potřeb.

Ačkoliv se to nezdá, právě toto je základ, což vám pomůže dostat organismus do rovnováhy a nastartovat správně odbourávání tuků.

7-9 hodin: Čas na snídani
V této fázi je žaludek připraven pracovat – doslova čeká co mu pošlete na to, aby to zužitkoval. Právě tehdy je totiž nejvýkonnější. V tomto čase je nejvýznamnější úkolem organismu základní štěpení bílkovin, začíná se trávení sacharidů a tuků.

Klidně si dopřejte věci na jaké máte chuť – ideální jsou však vajíčka, zelenina a domácí chléb. Jelikož z nich dokažte energeticky čerpat ještě delší dobu.

8-12 hodin: Aktivní střeva
Částečně strávená potrava přechází ze žaludku do tenkého střeva, které ji nadále zpracovává. Jakmile se to stane, vstřebávají se živiny tam kam třeba a jejich distribuce v organismu je mnohem cílenější. Dejte si ovoce, Tabulku čokolády, či čerstvou nakrájenou zeleninku.

12 – 14 hodin: Polední siesta
V tomto období se žaludek dostává do druhého maxima svého výkonu. Tehdy, sáhněte po obědě, který byste však neměli hltat v rychlosti, protože v tomto čase, potřebuje samotný žaludek klid. Opravdu si dopřejte pomalé jedení a každé sousto si vychutnávejte.

14 – 18 hodin: Třídění
Toto je čas, kdy váš organismus vyhodnocuje, co všechno, jste mu během dopoledne dopřáli. Pokud jste byli důslednější, tělo se vám odvděčí právě rychlejším trávením a spalováním tuků, zároveň menší chutí na sladké. To na co máte v tomto časovém okně prostor je malý snack ve formě a ovoce, či oříšků.

Inspirujte se: Sportovní styling, které jsou IN: Módní trendy ovládli tenisky, které si s těmito outfity zamilujete

18 -20 hodin: Poslední hodiny
V této fázi je žaludek opět velmi aktivní a výkonný. Přesto je však důležité dopřát si jídla, které máte rádi alespoň dvě hodiny před spaním. Dobré je dát si těsně před uložením už jen nějaký bylinkový čaj, který vám pomůže uklidnit tělo.

Pokud se budete držet daného časového sledu, skutečně vám boj s kily, půjde vyhrát mnohem snadněji než jinou cestou.

Potraviny, které se tváří zdravě, ale ve výsledku se od klasických chipsů neliší: Pozor, z čeho přibíráte!

0

Asi netřeba zdůrazňovat, že nejlepším řešením je si k televizi nebrat nic. Pokud však už máte tento nepříliš vhodný návyk tzv. napodmieňovaný, je dobré pracovat na jeho odnaučení. Inspiraci, jak na to můžete získat v tomto článku.

Čtěte také: Potravinová pyramida na hubnutí: Detailní seznam potravin a doporučené velikosti porcí, abyste nepřibíraly

Pokud se tedy aniž neobejdete, naučte se připravovat si něco vhodnějšího. Co si tedy dát například právě k takové televizi, aby vám to nepřineslo příliš zbytečných kalorií navíc? A jaké potraviny se sice tváří zdravě, ale ve výsledku se to od klasických chipsů nijak významně neliší?

Pokud se vás právě mlsání u televize, knížky nebo počítače netýká, můžete následující řádky brát jako inspiraci, jako například pohostit nečekanou návštěvu, která k vám přijde na večerní posezení.

Co si dát namísto chipsů?
Ořechů jen jednu hrst
Častá rada zní: dejte si místo chipsů oříšky, které jsou plné zdravých tuků a vlákniny. Ano, pravda to určitě je a svému zdraví určitě touto výměnou trochu přilepšíme, ale z hlediska energie si příliš nepomůžeme.

Pokud si dáme každý večer 100g sáček s oříšky, tak kromě těch zdravých tuků našemu tělu dodáme i více než 2000 kJ, které, pokud nejsme zrovna vrcholoví sportovci nebo horníci, zcela nespotřebujeme. Takže ořechy jedině s mírou a opravdu opatrně.

Luštěninové chipsy jen přiměřeně
Na popularitě také získávají luštěninové chipsy – určitě jsou nutričně hodnotnější než chipsy klasické, ale stále obsahují poměrně dost tuku a jsou tedy energeticky vydatné. Takže i zde platí, že není vhodné to s nimi přehánět a vyplatí se sledovat složení, zejména druh použitého tuku a jeho celkový obsah.

Připravte si pražený cizrna
Luštěniny si raději po domácku upražte, nemusíte ani přidávat žádný tuk. Pražené sójové boby můžete také sehnat v obchodě pod názvem alburetky.

Zeleninové chipsy nemusí být žádná výhra
Zeleninové chipsy se tváří jako skvělá alternativa ke klasickým brambůrkům. Ano, může to tak být, ale jen pokud jde o chipsy sušené a ne smažené.

Nalámejte si knäckebrot
Pokud potřebujete něco chroupat, můžete si například do mističky nalámat knäckebrot. Potřebu něco zobat to splní, ušetříte energii a ještě tělu dodáte potřebnou vlákninu.

Cereální křupky, tyčinky
Namísto klasických chipsů, tyčinek a křupek můžete “zobat” i různé cereální křupky nebo tyčinky, jejichž základem jsou obiloviny či luštěniny a většinou mají vyšší obsah vlákniny a pokud jde o výrobky z luštěnin, tak i trochu více bílkovin. Dejte však i zde pozor na množství a sledujte složení.

Snídaňové cereálie nemusí být jen na snídani
Pokud preferujete sladké klování, můžete si pomoci i snídaňovými cereáliemi. Stejně jako v případě snídaně ale vybírejte výrobky s co nejnižším obsahem cukru nebo si připravte müsli domácí. A opět platí známé pravidlo – nepřehánět to s množstvím.

Sušené maso namísto klobásy
Pokud jste například zvyklí si na talířek nakrájet nějakou tu klobásku, skvělou alternativou je sušené maso, obsahuje jen minimum tuku a je zdrojem kvalitních bílkovin. Jeden sáček obsahuje jen kolem 250 kJ. Pozor si dejte ale na obsah soli, který může být u některých výrobků vysoký. Na trhu se však dá sehnat i sušené maso se sníženým obsahem soli.

Namísto salámu kvalitní šunku
Pokud si místo salámu dáte na talířek hubenou šunku, ušetříte v 100 g až 40 g tuku. A pokud vyberete kvalitní šunku s vysokým obsahem masa, tak si určitě i pochutnáte. V případě, že si to chcete ještě trochu zpestřit, tak si můžete připravit například šunkové rolky s cottage, hotové jsou jednou dva.

Vyzkoušejte šmakoun
Šmakoun je takový chameleon, který se dá využít na mnoho způsobů. Kromě toho, že se dá využít při vaření i pečení, můžete ho zobat klidně i jen tak samotný. A to buď v příchutích slaně nebo i jeho sladce. Ne každému šmakoun chutí, ale určitě má i své oblíbence, tak vyzkoušejte. Jeho výhodou je, že obsahuje cenné bílkoviny.

zelenina
Samozřejmě vrcholem vašeho snažení o zdravější alternativní mlsání by mělo být to, že budete mlsat zeleninu. Výborné jsou například cherry rajčata, v obchodech můžete zakoupit již očištěnou malou mrkvičku, někdy i kulatou – takže iluze bonbónů je dokonalá. Ale můžete si připravit jakoukoliv vaši oblíbenou zeleninu.

Vytvarujte si krásné štíhlé nohy už za pár minut denně. Výsledek budete milovat

0

Jeden z klasických cviků, který je povinnou jízdou pro všechny ženy, které touží po štíhlejších a pevnějších stehnech. Při správném provedení tento cvik dokáže přinést výsledky skutečně již po několika dnech, protože se celková zátěž soustředí právě na nohy. Nemluvě o tom, že je mimořádně oblíbený – provádět ho totiž můžete při tom, jak díváte televizor či čtete knihu.

Lehněte si na pravou stranu těla, přičemž hlava by měla být podepřena dlaní pro co největší komfort. Napněte celé tělo a pomalu zvedejte horní, v tomto případě levou nohu. Pozor, aby měl tento cvik efekt, musíte ho provádět pomalu, ne rychle. Po 20-ti opakováních nohy vystřídejte.

Přečtěte si: Největší spalovač tuků: Tréninkový plán pro ženy na ztrátu hmotnosti, který sestavil fitness trenér

nůžky
Cvik podobný tomu předešlému, ale s o něco větší náročností. Opřete se o pravý bok, nohy však nepokládejte na zem a držte přibližně 10 centimetrů nad zemí. Horní nohu zvedněte co nejvýše a následně ji šikmo přes druhou, tu spodní, položte na zem. Cvik si opakujte alespoň 15krát na každou stranu. Garantujeme vám, že vás budou pálit nejen vnitřní stehna, ale zátěž dostanou i boky.

Guma jako základ

Pokud cítíte, že zvládnete více a že vám tyto cviky nedají příliš zabrat, pořiďte si gumu na cvičení. Ta vám totiž dokáže i ten nejjednodušší pohyb o něco stěžovat – což přinese výsledek podstatně dříve a efekt se dokonce zdvojnásobí.
Výpony na špičkách
Další z cviků, který můžete provádět prakticky všude. Postavte se, nohy mějte rozkročené přibližně v šířce vaší pánve a začněte se zvedat na špičky. Po 10-ti opakováních si dopřejte 10 dalších s tím, že tentokrát se patami nedotknete země, budete se táhnout nahoru a no zůstanete jen na špičkách. Provedete takzvané mini výpony, které mají skutečně silný efekt. Pozor, zátěž teprve přichází – po těchto opakováních opakujte celý postup dřív na pravé a pak levé noze.

Dřep jako univerzální cvik
Nejvyhledávanější variantou při cvicích na nohy jsou jednoznačně dřepy. Existuje mnoho verzí, stačí si vybrat tu, která vás bude bavit nejvíce. Pokud však chcete vašim stehnům dopřát pořádnou zátěž, doporučuje se začít se sumo dřepy, kdy dřep s rozkročenýma nohama. Dávejte si však pozor na to, aby se vám kolena nevytáčali dovnitř. Dalším důležitým aspektem je, aby byl váš záda narovnaná a dozadu jste tlačili zejména zadek. Denně si dejte alespoň 30 opakování po třech sériích.

Pokud cítíte, že vaše tělo zvládne více, vyzkoušejte sumo dřepy na špičkách – čím do cviku zapojíte i lýtka.

5 potravin, které si denně dopřávají ultraštíhlé ženy: Na toto nedají dopustit

0

Jsou prospěšné pro zdraví a navíc pomáhají spalovat tělu mnohem rychleji. Podívejte se na to, které potraviny jsou skutečným zázrakem a ženy s dokonalými figurami na ně nedají dopustit.

Některé potraviny opravdu pomáhají spalovat mnohem rychleji než jiné. Právě ty upřednostňují i ​​skutečně štíhlé ženy a do svého denního jídelníčku, jejich implementují velmi cíleně. Víte, o které se jedná?

 1. Grapefruit
  Toto ovoce díky své velmi trpké a hořké chuti, pomáhá našemu tělu nastavit se na to, abychom během dne snědli toho méně. Dokáže ve výrazné míře eliminovat chuť na sladké a těžká jídla. Odborníci se shodují v tom, že nejideálnější model je dát si ho dneď ráno, ještě předtím, než si dopřejete snídani. Nastartuje metabolismus a během následujících hodin eliminujete příjem samotných kalorií.

“Grapefruit je ovoce, které dokáže opravdu malé zázraky. Ideální je pokud jeho sílu využíváte hned ráno, protože prokazatelně snižuje chuť na sladké, celkově sníte menší množství než by to bylo standardně, pokud byste si ho nedopřáli. Stačí vám jeden pohár odstavených šťávy z grepu nebo samotné ovoce. Forma je jen na vás a nehraje vlastně žádnou roli. “

Nepřehlédněte: Dokonalé ženské boky už během dvou týdnů. Vytvarujte si zadek a zároveň uberte centimetry ze stehen

“Podstatné je dát si ho před snídaní a pak okolo 11:00. Toto ranní nastavení totiž připravuje tělo na celodenní fungování, takže hraje klíčovou roli,” vysvětluje trenér Mgr. Pavel Repište.

 1. Zázvor
  Zázvor je v mnoha kulturách využíván pro své benefity doslova už tisíce let. Obsahuje enzym zvaný zingibain, který pomáhá trávit bílkoviny, samotný kořen působí na tělo detoxikačně a obsahuje velké množství antioxidantů. Pití zázvorové vody pomáhá ve výrazné míře při hubnutí, protože spaluje uložený tuk v těle. Během dne se doporučuje vypít 1,5 litru pokud chcete opravdu hmotnost eliminovat.

zázvorová voda

1,5 l čisté vody
1 kořen zázvoru nakrájený na plátky
šťáva z 1 citronu
Do vody přidejte zázvor nakrájený na plátky, vařte 15 minut při 60 stupních, nechte vychladnout. Přidejte šťávu z citronu.

 1. Chia semínka
  Tyto malé semínka jsou dokonalým pomocníkem při hubnutí. Perfektně pročistí tlusté střevo, zároveň dokáží zlepšit celkové fungování metabolismu, jsou prospěšné pro zdraví a zajistí efektivní hubnutí. Přidejte si je do nějakého zeleninového smoothie, či jogurtu, abyste ještě více podpořili vstřebávání potřebných živin.
 2. Chilli papričky
  O chilli papričkách se toho už napsalo hodně. No jejich přínos při spalování tuků a při hubnutí je nepopiratelný. Kapsaicin, tedy látka, která jim dodává pálivost, ve značné míře snižuje pocit hladu, zlepšují trávení a zároveň i zvyšuje spalování kalorií.

Nepřehlédněte: Dokonalé ženské boky už během dvou týdnů. Vytvarujte si zadek a zároveň uberte centimetry ze stehen

Pokud máte problém s tím, že se při jídle nedokážete “stopnout” toto vám určitě pomůže. V neposlední řadě se mnohé vědecké studie, snaží dokonce dokázat, že pravidelnou konzumací chilli se snižuje riziko rakoviny.

 1. Borůvky
  Drobné ovoce je považováno za přírodní zázrak. Borůvky jsou skvělým antioxidantem, neobsahují téměř žádné kalorie, jsou plné vitamínů a minerálů. Jejich velkou výhodou je že prodlužují pocit sytosti, odplavují z těla toxiny a navíc mají i protizánětlivé účinky.

Snídaně dělají den: Místa, kde si je vychutnáte s dokonalou atmosférou a přidanou hodnotou

0

Snídaně dělají den
V Chez Balzac mají dokonalé snídaňové menu
Jednoznačně nejlepší snídaně v hlavním městě
Toto místo je skutečně kouzelné

+2 FOTOGRAFIE
Už naše babičky tvrdili, že snídaně je základ dne. Přestože v poslední době, od nich mnoho lidí upouští, podle nás jsou dokonalým rituálem jak začít den. Pokud na ně nemáte čas během aktivního a hektického týdne, zkuste si je dopřát aspoň přes víkend. Na výjimečném místě, které podtrhne celou atmosféru přítomného okamžiku. Přesně takové adresy jsme pro vás, v různých koutech Slovenska vybrali.

Chez Balzac, Bratislava
Chez Balzac je místo, které dýchá magičností a autenticitou. Balzac se právě na Sorbonně věnoval 5 let zakladatel a jediný majitel Chez Balzac-Bratislava, PhDr. Ľubomír Jančok, PhD. Získal doktorát na pařížské Sorbonně a UK v Bratislavě, s nejvyšším oceněním “Félicitations du jury”. Specializuje se na diplomacii, literaturu, vzdělávání, umění žít – savoir-vivre, byznys a manýry v Haute Société a investičním vínům na burzách. Přednášel v Kanadě, Itálii, Řecku, Francii i pravidelně doma, na Slovensku. Žije střídavě na ose Paris-Bratislava-Cannes. No a do našeho hlavního města vnesl opravdu ducha výjimečnosti.

“Po čtyřech VŠ, úspěšné CK a třech knihách jsem měl vnitřní dluh k mé Bratislavě. Chez Balzac má vnést do světa Gastro noblesu, kulturu a manýry. Velké rody mě to naučili na zámcích: peníze ano, ale k nim vkus a vzdělání prosím. v Chez Balzac jdeme v opačné linii stále se cool-izovaného světa, kde úcta k prostoru ik lidem opadá jako list vinné révy v Bordeaux. Přišel čas vrátit se k dědou, kteří i do hospody chodili v obleku. Přísný dress code, v duchu ” nejlepší, co doma máte “je platný v naší hlavní sále, kterou nazýváme Versailles. Kdo zapomene sako, půjčíme diskrétní, zda se jmenujete Obama nebo Kukučín”.

Vychutnejte si naprosto dokonalé croissanty, bagetky, kávu a pohár skutečného champagne, které široko daleko nenajdete. Posaďte se na židle od slavného Maison Gatti a budete si připadat jako Angelina Jolie v Cizinci. Ano přesně tytéž máme iu nás. Toto místo je jako stvořené na výjimečné události. A přesně takovými mohou být nedělní snídaně s rodinou.

V Chez Balzac mají dokonalé snídaňové menu
V Chez Balzac mají dokonalé snídaňové menu
ZDROJ CHEZ BALZAC
Jednoznačně nejlepší snídaně v hlavním městě
Jednoznačně nejlepší snídaně v hlavním městě
ZDROJ CHEZ BALZAC
OPERA Prosecco Bar, Banská Štiavnica
Pokud máte chuť na skutečně kvalitní kávu, skvělé vína, tak navštivte toto místo. V nabídce mají totiž absolutně perfektní snídaně nebo pozdní brunch. Za nás určitě zkuste snídaňovou specialitu “Eggs Benedict”, která je zcela bezkonkurenční.

Opera Prosseco Bar se nachází v nádherné historické budově (zrekonstruované bývalé nemocnici) a je vzdálen jen pár desítek metrů, od centra srdce Banské Štiavnice. Určitě doporučujeme toto místo navštívit všemi deseti. Nádherné, příjemné a navíc s vůně a chuť, které si vás okamžitě získají.

Toto místo je skutečně kouzelné
Toto místo je skutečně kouzelné
ZDROJ OPERA Prosecco BAR
Snídaně jsou zde skutečným požitkem
Snídaně jsou zde skutečným požitkem
ZDROJ OPERA Prosecco BAR
Synagoga café, Trnava
Totálně podmanivé prostředí, plné unikátní architektury – přesně to představuje prostor kavárny odsvätenej trnavské synagogy, která byla navržena vídeňským architektem Jakubem Gartner a postavená ještě v roce 1891.

“Po přečkání pohnutých časů minulého století byla synagoga zrekonstruována a v roce 2010 získala ocenění Nejkrásnější zrekonstruována sakrální stavba na Slovensku.”

“Synagoga café v současnosti představuje jedinečné spojení krásy, kultury a umění s velkým respektem k minulosti.”

Samotná synagoga prošla v zmíněném roce 2010 rozsáhlou rekonstrukcí. Dnes se v ní při vychutnávání šálku voňavé kávy, snoubí kultura, umění a historie v jednom. No a o skvělý kulinárksy zážitek, zde také nebudete mít nouzi. Jejich snídaňové pomazánky a domácí Bagle jsou známé široko daleko, stejně jako sladká tečka – lívance jako od maminky. Dobrou chuť a na zdraví těch nejběžnějších a nejkrásnějších okamžiků zároveň.

Intenzivní summer sezóna: Dovolená v bezpečí se stává nezbytností, které země můžete bez strachu navštívit?

0

Pokud si i vy chcete po období odříkání, vychutnat moře, písek a sůl na vaší tváři, podívejte se spolu s námi, která místa se rozhodně vyplatí navštívit. Jsou nejen malebné, kouzelné a autentické, ale i bezpečné. Co se v dnešní době počítá více, než kdykoliv předtím.

Intenzivní summer sezóna
15 FOTOGRAFIÍ
Intenzivní summer sezóna
ZDROJ SECRET-ISTRIA
Intenzivní summer sezóna
Dokonalost sama – klid, moře a sluneční paprsky na tváři
Pokud hledáte výjimečné místo na dovolenou, toto je ono
Na tomto místě si skutečně odpočinete

+10 FOTOGRAFIÍ
Autentické a bezpečné zároveň
Přestože dovolenková sezóna je pomalu v plném proudu, ohledně bezpečnosti a pandemických opatření se situace ze dne na den mění. Právě proto jsou nejjednodušším řešením, (pokud chcete cestovat k moři) místa, kam se dokážete dostat autem a v případě zhoršující se situace, můžete kdykoliv zrealizovat návrat. Protože se může stát, že ačkoli v době nástupu na dovolenou je země pobytu v zelené zóně, o pár dní už může být v červené či černé. A děje se to opravdu velmi rychle. Skvělou volbou je Chorvatsko, které nabízí řadu možností a zároveň má i tuto přidanou hodnotu.

Přečtěte si: Na slovenský módní scénu přinesla nový kousek. Nina začala vyrábět nadčasové kimona ještě během mateřské dovolené

Do Chorvatska už můžeme vstupovat i bez potvrzení o testu nebo potvrzení o očkování, zda o překonání onemocnění COVID-19. Po novém stačí pouze občanský průkaz nebo pas. Chorvatsko totiž zařadilo Slovensko mezi zelené krajiny.

“Přesto cestovatelům do Chorvatska, i na základě informací od našich kolegů a kolegyň ze zastupitelských úřadů ČR v Záhřebu, doporučujeme před cestou vyplňovat formulář EnterCroatia pro snazší a rychlejší vyřízení na hranicích,” prozradil státní tajemník resortu diplomacie Martin Klus.

My jsme pro vás připravili tipy na krásné, romantické, bezpečná místa, které vám takovou dovolenou zajistí. Podívejte se spolu s námi, kde si to opravdu užijete.

Seafront Palazzo, Rovinj
Dovolená strávená v Seafront Palazzo, v kouzelném městečku Rovinj, bude pro vás jednou z těch nezapomenutelných. A to věru věřte, že víme o čem mluvíme.

V noci se zaposloucháte do šumu moře, ráno se ze sprchy díváte na rybářského čluny, které se vracejí z rybačky. Dopřejete si voňavou kávu v městečku jako z pohádky, zakousněte se do čerstvého croissantu a přitom si na náměstí, vyslechněte klepy místních mužů. Věřte, že zde si budete připadat jako ve scéně hollywoodského filmu. Všechno je tu tak autentické a přirozeně kouzelné, až se to člověku nezdá jako realita.

Dokonalost sama – klid, moře a sluneční paprsky na tváři
Dokonalost sama – klid, moře a sluneční paprsky na tváři
ZDROJ SECRET-ISTRIA
Intenzivní summer sezóna: Dovolená
Intenzivní summer sezóna: Dovolená
ZDROJ SECRET-ISTRIA
Tento dům na pobřeží byl postaven v roce 1670 za benátské nadvlády, ale v roce 2016 byl opět pečlivě zrekonstruován. Najdete zde tři ložnice s vlastními koupelnami, velkou obývák, jídelna, kuchyň s krbem a jistě vás okouzlí i vlastní přístup k moři.

Pokud hledáte výjimečné místo na dovolenou, toto je ono
Pokud hledáte výjimečné místo na dovolenou, toto je ono
ZDROJ SECRET-ISTRIA
Na tomto místě si skutečně odpočinete
Na tomto místě si skutečně odpočinete
ZDROJ SECRET-ISTRIA
Za nás dokonalá volba, stejně pro zamilované páry i pro rodinky s dětmi. Všechno je to jen o očekávání, které od daného místa máte.

Romantické a kouzelné
Romantické a kouzelné
ZDROJ SECRET-ISTRIA
Farmhouse, Motovun
Olivové háje, vinice, výhled na staré město Motovun a údolí Mirny. To vše nabízí Villa Farmhouse Motovun.

Původně její kořeny sahají až do roku 1614, ale pečlivě byla zreštaurovná v letech 2019-2021. Pokud milujete rustikální prostředí, sníte o dovolené v Toskánsku, ale odrazuje vás příliš dlouhá cesta, zde si budete připadat jako v pohádkovém Itálii.

Chystáte se letos do Chorvatska? Zjistili jsme, co vás tam po cestě čeká a kde si to opravdu užijete

0

Goran a Boris jsou bratři, Chorvati, žijící na Slovensku. A koho jiného před cestou na dovolenou vyzpovídat jako lidí, kteří tímto místem žijí. My jsme zjistili, co vás cestou tam čeká, kde se vám vyplatí ubytovat a také to, co všechno vám tato země nabízí, pokud v ní máte roky odžité. Podívejte se spolu s námi, na oblíbenou destinaci, z jiného úhlu pohledu.

Chystáte se letos do Chorvatska?
Nabízíme zážitkové pobyty s pozitivní energií pro lidi, kteří rádi uvidí a zažijí nové věci
Tyto domy si zamilujete na první pohled
Srdeční bych označil všechny naše nemovitosti, protože v každé, máme kousek sebe

+3 FOTOGRAFIE

Jste bratři, kteří se rozhodli ukázat Slovákům, Chorvatsko tak trochu jinak. Zážitkovejšie, autentičtější, osobnější a celým svým já. Vidět, že do své práce, dáváte kus sebe. Kdo vlastně za Casa Storija stojí?
Za Casa Storija i SecretIstria stojí dva Chorvati, žijící na Slovensku. Jsme takoví Chorvatů – Slováci. Nabízíme zážitkové pobyty s pozitivní energií pro lidi, kteří rádi uvidí a zažijí nové věci. Nebukujete si dovolenou, ale feeling.

Nabízíme zážitkové pobyty s pozitivní energií pro lidi, kteří rádi uvidí a zažijí nové věci
Nabízíme zážitkové pobyty s pozitivní energií pro lidi, kteří rádi uvidí a zažijí nové věci
ZDROJ CASA STORIJA
Ve vašem pojetí, proč právě Istrie a podnikání tam?
Istrie mě krásnou přírodu, krásné moře, skvělé jídlo a chutné víno. Co víc si přát. Když člověk dělá, co ho baví, tak nepodniká, ale žije!

Čím je pro vás výjimečná?
Istrie je nejnavštěvovanější region v Chorvatsku. Je regionem krásného azurového moře a speciální se považuje za jednu z nejlepších lokalit na pěstování a výrobu olivového oleje. Istrie je místo “benátské” historie, s romantickými místy a kamennými domky jako je Rovinj, Groznjan nebo Bale.

Nepřehlédněte: Tbilisi je město bohaté na architekturu i gastronomii: Východní Evropa se stává novým objevem pro turisty

Je místem přírodního národního parku “Kamenjak”, který ukrývá tajné zátoky a nedotčenou přírodu. Istrie je ve zkratce, místo plné života, Istrie je kouzelná.

Tyto domy si zamilujete na první pohled
Tyto domy si zamilujete na první pohled
ZDROJ CASA STORIJA
Srdeční bych označil všechny naše nemovitosti, protože v každé, máme kousek sebe
Srdeční bych označil všechny naše nemovitosti, protože v každé, máme kousek sebe
ZDROJ CASA STORIJA
Jaké byly v tomto směru vaše začátky?
My stále začínáme. Objevujeme, poznáváme, setkáváme a hlavně nasáváme. Nasáváme nové zážitky, abychom našim hostům přiblížili zážitkovou dovolenou na Istrii. A to jsme ještě skutečně v úvodní fázi. Fáze dva už bude nový booking portál, který bude obsahovat ty nejlepší vily na Istrii, všechny budou ověřeny přímo námi, abychom lidmi věděli doporučit jen to nejlepší a jen to nejzajímavější. Bude to naše SECRETistria, která bude OPEN pro všechny.

Máte nějaké rady pro Slováky, dokud se sem vyberou?
Ano máme! Cestujte, poznávejte a žijte! Objevujte kouzlo Istrie a dovolená bude lepší a zážitkovejšia. Pokud třeba, pomůžeme! Jsme přece Chorvatů-Slováci.

Nasáváme nové zážitky, abychom našim hostům přiblížili zážitkovou dovolenou na Istrii
Nasáváme nové zážitky, abychom našim hostům přiblížili zážitkovou dovolenou na Istrii
ZDROJ CASA STORIJA
Jaké typy ubytování nabízíte a které je pro vás srdeční?
Soustřeďujeme se na rodinné domy s bazény, které jsou charakteristické svým designem nebo jedinečnou polohou. Srdeční bych označil všechny naše nemovitosti, protože v každé, máme kousek sebe.

Tipy na místa, která jsou must see?
Nebudeme prozrazovat naše tajemství. V momentě, kdy si někdo u nás rezervuje dům, tak mu prozradíme všechna tajná místa, které je určitě třeba navštívit. Na tajném seznamu, se nacházejí vynikající restaurace, skryté vinařství a tajné zátoky.

Soustřeďujeme se na rodinné domy s bazény, které jsou charakteristické svým designem nebo jedinečnou polohou
Soustřeďujeme se na rodinné domy s bazény, které jsou charakteristické svým designem nebo jedinečnou polohou
ZDROJ CASA STORIJA
Cestujte, poznávejte a žijte
Cestujte, poznávejte a žijte
ZDROJ CASA STORIJA
Není náročné spojit život na Slovensku s podnikatelským prostředím v Chorvatsku?
Kdyby by to bylo easy, tak by nás to nebavilo. Náročné věci nás posouvají do zážitkovejších oblastí a to nás nesmírně baví.

Magická letní párty realitou: Na těchto místech se dočkáte oslavy jako z pohádky

0

Na tomto místě is budete připadat jako na dovolené v Karibiku. Až se člověku nechce věřit, že něco takového máme na Slovensku. Dokonalé prázdninové mini městečko, kde je vše promyšlené do posledního detailu.

Písek, palmy, domky se slaměnými střechami, prostor na zchlazení vodou a perfektní přístup majitelů, dělá z Your hidden paradise, ráj na zemi. Magickejšie místo na letní párty nenajdete.

Wiegerova vila
Kde: Svätý Jur

Nádech jižní Francie a filmové atmosféry, kde se snoubí romantické prostředí s domácím a lidským přístupem, to je Wiegerova vila. Samotné umístění vily na kopci, nad vinohrady a Svatým Jurom člověka okamžitě nadchne. O vás a vaše hosty, zde bude perfektně postaráno ve všech ohledech. Budete si zde připadat jako v úplně jiném světě, to nám věřte.

Každý detail, každá dekorace, zda kus nábytku jsou citlivě zasazeny do daného prostředí, které je přímo idylické. Takže pokud máte vysněnou oslavu v malebném Toskánsku, nyní nemusíte cestovat tisíc kilometrů, ale víte ji připravit i kousek od hlavního města.

pod Gastank
Kde: Modra

Spojení autentické přírody, čistoty, s duchem elegance a pocitem domova. To vše najdete Pod Gastank v objetí Malých Karpat. Toto místo je rodinným dílem a cítit to na každém kroku. Při organizování oslavy vám pomohou v každém ohledu, tak aby bylo vše podle vašich očekávání. Pokud chcete párty venku, obklopeni díly mistrů jen loukami a krásnými výhledy, tady jste správně.

Nejkrásnější dovolenkové Roadtrip pro dvojice: Pokud se řadíte do kategorie romantiků, sem musíte rozhodně zavítat

0

Podívejte se spolu s námi na místa, kde si užijete dovolenou ve dvojici absolutně naplno. Zde vás čeká romantika level tisíc se vším, co k ní patří. No a na své si přijdou milovníci okázalosti i naturální tipy.

Nejkrásnější dovolenkové Roadtrip pro dvojice
9 FOTOGRAFIÍ
Nejkrásnější dovolenkové Roadtrip pro dvojice
ZDROJ
Nejkrásnější dovolenkové Roadtrip pro dvojice
Místo, které lze nazvat i galerií umění a tvůrcům emocí
Neplatí zde žádná pravidla, během celého pobytu si tvoříte den podle svých představ
Lehněte si jen tak do houpací sítě s knížkou, pusťte si hudbu, projeďte se na malé loďce, zda si zaplavte v jezeře

+4 FOTOGRAFIE
Pokud si chcete odpočinout ve společnosti partnera, ideálně bez dětí, tato místa jsou na to jako stvořené. Neboť buďme k sobě upřímné, mateřství je sice krásné, ale zároveň i neuvěřitelně náročné. A čas od času je docela fajn vypnout a neřešit pleny, či čtení večerních pohádek. Pokud jste v tomto naladěny na stejnou vlnovou délku, čtěte dál, tato místa jsou totiž na takové chvíle jako stvořené.

Čtěte také: CHANEL v Saint-Tropez láká dovolenkovou atmosférou: Sezónní butik na jihu Francie je oázou klidu

La Petite Ivy
Místo, které lze nazvat i galerií umění a tvůrcem emocí, je okázalé, osobité, ale zároveň magické. La Petite Ivy je adresa jako stvořená pro excentrické, nekonvenční páry, které mají svůj biorytmus a nemíní z něj vyjít. Neplatí zde žádná pravidla, během celého pobytu si tvoříte den podle svých představ a nikdo vám do něj nic neříká. 5 apartmánů, z nichž každý nese svůj příběh, je určitě přidanou hodnotou tohoto místa.

Kde: Mühldorf
Za kolik: 250 e noc se snídaní
Nutnost rezervace: Ano

Místo, které lze nazvat i galerií umění a tvůrcům emocí
Místo, které lze nazvat i galerií umění a tvůrcům emocí
ZDROJ LA PETITE IVY
Neplatí zde žádná pravidla, během celého pobytu si tvoříte den podle svých představ
Neplatí zde žádná pravidla, během celého pobytu si tvoříte den podle svých představ
ZDROJ LA PETITE IVY
Vodní domky Čejkovice
Lehněte si jen tak do houpací sítě s knížkou, pusťte si hudbu, projeďte se na malé loďce, zda si zaplavte v jezeře. Toto místo je zhmotněním klidu v dokonalém souladu s přírodou. Ideální je sem jít na noc, abyste si užili vše, co nabízí. Najdete zde jen tři domky, jejichž součástí je vybavení na chytání ryb, gril a malá loďka. Romantické místo pro dvojice, které si ujištění zamilujete.

Kde: Čejkovice
Za kolik: 1 noc pro dvě osoby 65 eur, v ceně jsou zahrnuty i snídaně a pronájem loďky
Nutnost rezervace: Ano, během letní sezóny

Lehněte si jen tak do houpací sítě s knížkou, pusťte si hudbu, projeďte se na malé loďce, zda si zaplavte v jezeře
Lehněte si jen tak do houpací sítě s knížkou, pusťte si hudbu, projeďte se na malé loďce, zda si zaplavte v jezeře
ZDROJ VODNÍ DOMKY Čejkovice
Toto místo je zhmotněním klidu v dokonalém souladu s přírodou
Toto místo je zhmotněním klidu v dokonalém souladu s přírodou
ZDROJ VODNÍ DOMKY Čejkovice
Villa Regenhart
Pokud hledáte architektonickou Perku z 19. století, patříte do kategorie milovníky historie, toto místo je pro vás jako stvořené. V honosné rezidenci, se budete cítit tak trochu jako v jiném století. V tom nejlepším slova smyslu samozřejmě. Dopřejte si královské snídaně, přesuňte se do wellness zóny, dopřejte si masáž a pohár sektu. Jen tak pro sebe a bez výčitek. Jednoduše si jen užívejte přítomné okamžiky na místě, které samo o sobě podněcuje neustále objevovat.

Kde: Jeseník
Za kolik: 129 e noc se snídaní
Nutnost rezervace: Ano, ideální celoročně

Nejnovější články