Domů Rady a Návody Barvy roku 2021 jsou tentokrát dvě, mají přinášet optimistickou náladu a stabilitu

Barvy roku 2021 jsou tentokrát dvě, mají přinášet optimistickou náladu a stabilitu

-

Barvami roku jsou žlutá a šedá.

Pantone Color Institute vydává zprávy o barevných trendech každou sezónu, identifikuje konkrétní odstín, ve výjimečných případech dva.

Tyto barevné předpovědi mají odrážet sentiment, cit nebo touhu v daném roce na základě trendů v módě, architektuře, umění a dalších tvůrčích oblastech.

Pantone tentokrát usoudila, že následující rok potřebuje hned dva odstíny a za barvy roku vybrala ověřenou barevnou kombinaci odstínu šedé a žluté.

Zářivě žlutá barva má název Illuminating (Pantone 13-0647) a klasická šedá barva je nazvaná Ultimate Gray (Pantone 17-5104).

„Žádná barva nemohla překonat smysl okamžiku,“ uvedla pro New York Times Laurie Pressmanová, viceprezidentka Pantone Color Institute.

„Všichni jsme si uvědomili, že se navzájem potřebujeme, hledáme emocionální podporu a naději.“ Illuminating podle Pantone vyjadřuje v módním prostoru odkaz slunce a síly, pro který je Ultimate Gray skvělým odrazovým bodem, základem.

V módě i bydlení

Díky své energické přítomnosti je partnerství barev Ultimate Grey a Illuminating skvělou kombinací i pro aktivní sportovní oblečení.

Velký kontrast mezi těmito barvami zvyšuje jejich přitažlivost. Navzdory kontrastu jsou však známou kombinací, která se dá jednoduše a efektivně zakomponovat do každé oblasti života – módy, interiérového designu či architektury.

Se žlutou však v interiérech třeba zacházet opatrně. Má tendenci iritovat, pokud je jí příliš mnoho, přesto, že je to primárně pozitivní barva. Ideální je využívat ji v detailech jako drobný akcent, například v interiérových doplňcích.

Žlutá se hodí zejména do kuchyně či koupelny. Šedá je naopak skvělou volbou pro větší plochy, v obývacím pokoji nebo v ložnici. Je neutrální a snadno kombinovatelná is jinými svěžími a výraznými barvami.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek