Zloději jsou všude kolem nás aneb jak vybrat bezpečnostní dveře?

Publikováno 20.03.2017

Říkáte si, že o zlodějích slyšíte jen v televizi? Tuto větu si v hlavě promítala i řada osob před vámi, ke kterým dříve či později zavítal nechtěný host. Jak ukazuje historie, bohužel Česká republika nepatří mezi země, kde stačí pouze otočit klíčem v zámku. Ani zamčené dveře totiž nejsou nepřekonatelnou hranicí. Počet vykradených bytů stále roste. I proto se dnes podíváme na to, jak zabezpečit vchodové dveře před narušením vašeho soukromí a odcizením majetku.

Základní kritéria výběru dveří

Ještě než se vydáte do prvního obchodu a budete si chtít pořídit bezpečnostní vchodové dveře, projděte si stránky a reference jednotlivých firem. Právě zkušenosti zákazníku jsou jednou z nejdůležitějších věcí, která by vás měla dovést ke kvalitním bezpečnostním dveřím.

Kromě recenzí je zároveň důležité dbát na faktory, které by měly bezpečnostní dveře splňovat. V první řadě by kvalitní dveře měly vyhovovat evropským normám a splňovat dostatečnou zvukovou a tepelnou izolaci, což dokládá certifikace dveří. Samozřejmostí je i požární odolnost. Zvláště v případě bytových domů je zapotřebí vybírat takové bezpečnostní dveře, jejichž požární odolnost je stanovena na minimálně třicet minut. Můžete ale pořídit i dveře, které budou odpovídat 60, 90, 120 nebo 180 minutám. Takové dveře vás kromě zlodějů ochrání i před plameny, neboť zvládnou poměrně dlouho odolávat vysokým teplotám.

Typy bezpečnostních dveří

Na trhu se můžete setkat s celkem šesti bezpečnostními třídami bezpečnostních dveří. Nemusíte ovšem ihned sahat po té nejvyšší třídě. Šestá a pátá bezpečnostní třída se používá především v případech, kde je zapotřebí trezorových dveří. K zabezpečení domácností slouží především bezpečnostní dveře třetí a čtvrté třídy. Tento typ bezpečnostních dveří odolává i nejmodernějším praktikám zlodějů. Zároveň je akceptuje i velká část pojišťoven, které díky nim nezřídka nabízejí i nejrůznější slevy na pojistné domácnosti.

Možná přemýšlíte nad tím, že vaše stávající dveře vybavíte bezpečnostním zámkem či vložkou. Vzhledem k tomu, že zloději využívají slabých míst, může se vám stát, že právě vaše dveře prorazí. I proto je důležité myslet na každý detail a v případě pořízení bezpečnostních dveří je nechat změřit a nainstalovat zkušenými odborníky. Jen tak se vám může vaše investice, která se pohybuje průměrně v rozmezí od 15 000 Kč do 35 000 Kč, vyplatit.

Napište nám

x