ŽENY POTŘEBUJÍ VÍCE SPÁNKU, PROTOŽE SVŮJ MOZEK POUŽÍVANÁ MNOHEM VÍCE, NEŽ MUŽI

Publikováno 09.12.2016

Ženy potřebují něhu, lásku a odpočinek.

Spánek potřebuje každý, byť v různé míře. Někomu postačí čtyři hodiny, jinému není dost ani 10 hodin v posteli. V každém případě zdravý spánek dospělého člověka by měl, podle lékařů a vědců, trvat osm hodin.

Vědci dokázali, že z důvodů většího psychického a duševního prožívání, potřebují ženy více spánku, než muži. Když vědci z Univerzity v Loughborough studovali 210 mužů a žen ve středním věku, se ukázalo, že dámy potřebují v průměru o 20 minut spánku více. "Jedním z hlavních úkolů spánku je umožnit mozku, aby se mohl sám obnovit a opravit," říká autor studie a spánkový expert Jim Horne pro dailymail.co.uk.

Mozek mužů je větší, ale ženy ho více využívají: Dámy, tohle si dopřejte!

Ženy jsou více temperamentní, energetičtější a dokáží na všechno reagovat silou. Snadno se rozčílí, rychleji rozpláčou a jednoduše neskrývají své emoce tak dobře, jako muži.

Další důvod, proč by si měli ženy dopřát více spánku, je ten, že jsou flexibilnější. Dokáží vyřešit více věcí a problémů najednou. Pokud ženy nepřikládají spánku tak důležitou roli, hrozí jim vážné zdravotní problémy, jako jsou například mrtvice nebo rakovina. Zajímavým výstupem výzkumu bylo také zjištění, že pokud spí ženy méně než potřebují, tento nedostatek je pro ně mnohem drastičtější, než pro pánské polovičky. Vede to k psychologické úzkosti, pocitem nepriateľskosti, depresím a agresivitě.

Napište nám

x