Jezte toto k večeři 3 dny za sebou a s úžasem sledujte, co všechno z vás vyjde ven

Publikováno 09.01.2017

Všichni z nás znají důležitost udržování si zdravé váhy. Proto se ji většina lidí snaží držet pod kontrolou.

Někdy však tento cíl není snadné dosáhnout. I když ze své stravy vyloučíme nezdravé potraviny a začneme cvičit, nadbytečné kila nemusí jít nutně dolů.

Jednou z hlavních příčin může být nefunkční trávicí systém.

Problémy s trávením a přibíráním

Problémy s trávením, jako je například nepravidelná nebo vzácná stolice, špatné trávení, nadýmání či zácpa jsou hlavními viníky pro přibírání.

Je to proto, neboť umožňují špatným tukům a toxinům akumulovat se v těle.

Frekvence vyprazdňování stolice by měla být alespoň jednou denně, ideálně až 2 krát denně. Důvodem pro méně častou stolici může být užívání některých léků, dehydratace, málo vlákniny nebo špatná střevní mikroflóra.

Zácpa je stav, kdy má tělo problémy s vyprazdňováním střev a také, pokud je stolice příliš tuhá.

Podobně jako v předešlém případě, příčinou jsou některé léky, nedostatek tekutin, vlákniny, odkládání návštěvy toalety nebo onemocnění střev jako je Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida.

Na druhou stranu, špatné trávení, též nazývané dyspepsie, je stav, kdy lidé pociťují bolesti a nepohodlí v žaludku v důsledku nedostatečného strávení přijaté potravy.

To je obvykle způsobováno žaludečním refluxem, některými léky, žaludečními vředy, abnormalitami slinivky nebo žlučníku, případně jinými příčinami.

POKRAČUJ NA DALŠÍ STRANU

Napište nám

x