15 varovných signálů rakoviny, které lidé nepovažují za důležité, dokud není pozdě!

Publikováno 02.01.2017

 1. Změny stolice: Všímejte si, zda není stolice příliš řídká, zda netrpíte zácpou nebo naopak, zda stolice není příliš častá. Mohlo by jít o projev rakoviny, zvláště rakoviny žaludku nebo tlustého střeva.
 2. Změny moči: Časté močení a nepříjemné bolesti nebo štípání při močení mohou být příznakem poškození prostaty nebo močového měchýře.
 3. Modřiny: Mohou indikovat nádor úst, rakovinu kůže a genitálií. Pro jistotu navštivte svého ošetřujícího lékaře.
 4. Krvácení: Pokud najdete krev v moči, stolici nebo krvácíte často z nosu, může to být jeden z příznaků rakoviny.
 5. Bulky nebo ztluštění kůže: Každá nová bulka, která se objeví na vašem těle je důvodem k návštěvě lékaře. Nemusí jít o rakovinu, ale vyšetření je vždy nutné.
 6. Pálení žáhy: Patří mezi příznaky, které poměrně běžně zažívá mnoho lidí. Pokud jej zažíváte příliš často, může indikovat rakovinu střev nebo žaludku. Podobným příznakem je i problematické polykání a silné bolesti žaludku.
 7. Změny znamének a pih: Všechny změny v odstínu, velikosti a tvaru mohou být důsledkem nádoru. Když si všimnete něco neobvyklého, konzultujte to s odborníkem.
 8. Neobvyklý růst vlasů nebo chlupů: neobvyklý růst vlasů a chlupů si všímejte zejména na místech, kde jste je dosud neměli. Náhlá změna ochlupení může také indikovat růst nádoru v těle.
 9. Změny pokožky: Pokožka se nám mění neustále, proto se zaměřte zejména na zarudnutí, žluté zbarvení pokožky a na suchou a poškozenou pokožku.
 10. Bolesti: Jakákoliv náhlá bolest, která nepřestává, například migréna nebo bolest zad, může být příznakem různých onemocnění. Pokud vás dlouhodobě bolí nějaká oblast těla, zvažte její důkladné vyšetření lékařem.
 11. Horečka: Horečka je obvykle pokládána za způsob, jakým tělo bojuje s choroboplodnými zárodky, může však znamenat i maligní změny v těle.
 12. Redukce váhy: Náhlý pokles váhy, aniž jste se o něj snažili, tedy bez užívání pilulek, bez diety, bez cvičení, může indikovat onemocnění, jak to uvádí i Americká asociace boje proti rakovině.
 13. Suchý kašel: Nekončící suchý kašel nebo škrábání v krku může naznačovat maligní změny v dýchací soustavě, nebo třeba rakovinu hrdla nebo plic. Určitě navštivte lékaře.
 14. Neobvyklé zduření lymfatických uzlin: Lymfatické uzliny máme na několika místech na těle, když si však všimnete jejich otok, bolest nebo neobvyklou citlivost, vyhledejte lékaře.
 15. Celková slabost: Pocit podobný chřipce často připisujeme životnímu stylu. Pokud už nemůžete a jste neustále unavení, nemusí jít pouze o nedostatek vitamínů a minerálů. Nadměrná vyčerpanost by měla být konzultována s lékařem.

POKRAČUJ NA DALŠÍ STRANU

Napište nám

x