Víte, co se stane s vaším tělem, když si budete 25 sekund foukat palec? Tyto zdravotní triky znaly už naše babičky

Publikováno 29.12.2016

S čistým svědomím můžeme říci, že lidské tělo jsou zvláštní. Jakmile nás něco začne bolet, jiný problém, který nás trápil je záhadně vyřešen. Nyní, když je období, kdy máme běžně ucpaný nos, bolest krku nebo jiné běžné záležitosti vám poskytneme tyto užitečné rady.

Aplikováním tlaku na některá konkrétní místa svou mysl dokážete rozptýlit natolik, že díky tomu překonáte ty nejvíce frustrující nemoci, starosti a bolesti.

 

Uklidnit škrábání a bolest v krku

 

Horký čaj a směs vody a soli dokáží poskytnout dočasnou úlevu, ale když nás lechtá v krku, není nic, co by nám umožnilo se poškrábat.

 

Scott Schaffer, prezident centra Ucho, nos, hrdlo specializované centrum prozradil pro magazín MEN’S Helthy tajemství, které by poskytlo trvalou úlevu. Doktor Scgaffer tvrdí, že vše co je potřeba udělat je poškrábat své ucho!

 

Vysvětlil, že když jsou nervy v uchu stimulovány, vyvolávají reflex, díky kterému se v hrdle vytvářejí svalové křeče. Tato křeč zmírňuje lechtání. Každý ve vaší domácnosti vám v této chřipkové situaci poděkuje.

 

„Uklidněte“ si nervy

 

Pokud vás stresuje svět kolem vás, a vy už nevíte jak relaxovat, opláchněte si obličej studenou vodou. Kombinace zadrženého dechu a pocitu studené vody na vaší pokožce oklame a zaměstná mozek reflexem potápění se. Tento reflex nutí vaše tělo účinněji využívat kyslík což zároveň způsobuje následné uklidnění.

 

Také i obyčejné pití studené vody vám může zajistit obdobný reflex. Tedy pro ženy je to příznivější, jelikož si nemusí zničit svůj make up.

 

článek pokračuje na druhé stránce….

Napište nám

x