Vana nebo vířivka - ani jedno není vhodné na milování. Povíme vám proč.

Publikováno 11.04.2017

Mnohé páry zkoušejí všechny alternativy, kde a jak se dá prožívat společné intimní chvíle, avšak ne vždy jde nakonec o pozitivní zážitek. Už samotná představa milování se v teplé vířivce, vaně či v bazénu může být velmi příjemná, ale předtím, než to vyzkoušíte, měli byste vědět pár faktů.

Dvakrát měř a jednou řež

Výsledkem vzrušujícího nebo příjemně romantického erotického zážitku v teplé vodě mohou být bolesti, červené vyrážky, ale i kvasinkové infekce. Odborníci tvrdí, že byste si raději měli dvakrát rozmyslet, zda chcete své intimní hry realizovat v teplé vody, protože teplá voda je živnou půdou pro bakterie. Navíc teplá voda a chemické příměsi dělají kondomy nepoužitelnými, či dokonce zcela zbytečnými, snadno sklouznou a pohlavní onemocnění se může přenést prostřednictvím vody šikovně i z jiných míst než je samotný penis či vagina.

Přípravky do koupele narušují pH

Samozřejmě, více ohroženou skupinou jsou ženy, které si takto mohou „vyrobit" kvasinkovou infekci nebo nepříjemné červené vyrážky - folikulitida (nemluvě o pohlavně přenosných chorobách).

Různé přípravky, které používáme na přípravu koupele, i když jsou příjemné, mohou narušit rovnováhu v pochvě, negativně ovlivní pH, a tak připraví prostředí vhodné pro vznik infekcí způsobených řadou bakterií, které rostou uvnitř pochvy, zejména houby Candida. Výsledkem jsou nepříjemné svědivé či bolestivé infekce. 

Nikdy nechoďte do vany s mužem, o jehož sexuálním zdraví nejste přesvědčena

Kondomy jsou v horké vodě nejen obtížně použitelné, ale i zbytečné. Ačkoliv víme, že prezervativy zabraňují přenosu pohlavních chorob a nechtěnému otěhotnění, je lepší myslet na jiný způsob antikoncepce, protože ve vodě to prostě nefunguje. To nejhorší, co můžeme udělat - mít intimní styk v teplé vaně s mužem, jehož pohlavním zdravím si nemůžeme být jisté. 

Vanová folikulitida

Toto onemocnění, které je častým následkem sexuálních her v teplé vodě, způsobuje bakterie Pseudomonas aeruginosa. Vypadá podobně jako akné - malé zanícené bulky kolem vlasového folikulu (tím je myšleno ochlupení). V případě, že se stav zhoršuje a nevyřeší do dvou - tří dnů je třeba navštívit kožního lékaře.

Vyrážky, červené svědící hrudky, jsou nepříjemné a nevzhledné. Rozhodně v tomto stádiu nemějte pohlavní styk, ale onemocnění řešte! Existují také virové, plísňové nebo kvasinkové druhy folikulitidy způsobené viry herpes simplex, herpes zoster, Pityrosporum ovale, trichophyton rubrum a podobně.

Ve vodě to není jako po másle

Je třeba si také uvědomit, že voda nedělá intimnosti právě nejpříjemnějšími, i když se to tak může jevit. Možná ve filmech vypadají skvěle a romanticky, ale v realitě je to trošku jinak. Proč? Protože vaše přirozená vlhkost vymývána vodou způsobí, že samotný pohlavní styk může být bolestivý. Jednoduše množství vody zbavuje pochvu přirozené vlhkosti a proniknutí je nepříjemné a bolestivé. Navíc takto mohou velmi snadno vzniknout trhlinky v pochvě, které zvyšují riziko infekcí. Samozřejmě, ani u mužů, to není úplně bezpečné. Infekce i pohlavní nemoci mají v teplé vodě snadnější cestu i k nim.

Určitě existují i jiné způsoby, jak si užit romantiku či nevšední intimní chvilky, než milování ve vaně. Proto buďte na své partie velmi opatrné a raději si tyto hrátky rozmyslete. Určitě přijdete na nějaké lepší místo. 

Napište nám

x