Trendy jsou pomíjivé, styl zůstává

Publikováno 11.04.2017

Rády listujete módními magazíny nebo si prohlížíte stránky módních blogerek? Víte, jaké poslední trendy ovládly módní průmysl a v šatníku vám nechybí vybrané kousky? Na chvíli zapomeňte na trendy a zamyslete se nad tím, co byste nosily, kdybyste mohly určovat to, jak, co a kdy se bude nosit. I když je fajn vědět, co je momentálně IN a co rozhodně už do šatníku nepatří, bez špetky vkusu se z trendů stává katastrofa. Mnohem důležitější je proto najít si svůj styl a oblékat se podle toho, co vám sluší a v čem se cítíte dobře.

Zbavte se zbytečností

Pokud jsou vaše skříně stále narvané k prasknutí, je nejvyšší část na jarní detoxikaci šatníku. Vyhoďte vše, co vám nesedí, co je poškozené nebo co by se hodilo spíše vaší babičce než vám. I když jste dennodenně obklopené radami a tipy, co byste si měly pořídit, nepodléhejte každému trendu, i když vás na první pohled velice zaujme. Jak řekl úspěšný návrhář Yves Saint Laurent: “Styl je věčný, móda pomíjívá.”

Trendy přichází a odchází

Důležité je vědět, co si můžete dovolit, ať už vzhledem k postavě, vašemu životnímu stylu, pracovní pozici a samozřejmě i k dané příležitosti. Jinak se bude oblékat studentka a jinak úspěšná manažerka. Ať chceme nebo ne, způsob, jakým žijeme, a lidé, se kterými se nejčastěji stýkáme, ovlivňují zásadním způsobem i naše oblékání. Zárukou dokonalého outfitu není ani to, když zkombinujete luxusní značkové oblečení. I když jednotlivé prvky mohou být krásné a nositelné, vytvořit z nich slušivý outfit už není tolik jednoduché.

Podívejte se do zrcadla

Jestliže chcete být vždy oblečené na jedničku, zkuste si ve vámi vybraném outfitu stoupnout před zrcadlo a kriticky se zhodnotit. Jestliže i tak budete spokojené, tak hurá do víru velkoměsta. Pamatujte však na to, že co je IN, nemusí být pravé ořechové právě na vás. Pokud trochu tápete v tom, co vám sedí a co ne, zkuste si najít jednotlivé kousky nebo vytipovat fotografie oblečení, které se vám líbí. Uvidíte, že brzy najdete prvky, které jsou vám blízké, ať už jsou aktuálně označované za trendy nebo ne. Současná doba má tu výhodu, že módní je téměř vše, zásadní je ovšem umět to prodat. I proto si musíte za svým lookem stát a nebát se, že budete možná vyčnívat z davu.

Napište nám

x