Tipy, jaký outfit si vzít na pracovní pohovor

Publikováno 22.05.2017

Podívaly jste se do diáře a zjistily, že den pohovoru se nezadržitelně blíží? Abyste předešly dlouhému stání před zrcadlem, kdy nebudete vědět, co si na sebe oblečete, raději si váš outfit připravte dopředu. Uvidíte, že postačí, když budete nervózní ze samotného pohovoru. Navíc dobře zvolené oblečení je předpokladem toho, abyste udělaly dobrý první dojem. Proto jeho výběr rozhodně nepodceňte.

Štěstí přeje připraveným

Ať už na pohovor jdete s tím, že to chcete zkusit, nebo s pocitem, že tu práci rozhodně musíte získat, každý je více či méně nervózní. Lehká nervozita samozřejmě nikomu neuškodí, ale navenek je zapotřebí působit jistě a sebevědomě. I proto je důležité, abyste se cítily dobře. Zapomeňte tak na šaty, ve kterých nemůžete dýchat, na kalhoty, ze kterých vám vykukuje nahá kůže či boty na podpatcích, ve kterých vrávoráte. Nic z toho by dobrý dojem rozhodně neudělalo.

Samozřejmě nemůžete na pohovor přijít v teplácích, ve kterých se zpravidla cítí každý dobře a pohodlně. Výběr outfitu je třeba podmínit zejména pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Něco jiného se totiž očekává od bankovního poradce nebo od šéfredaktorky úspěšného módního magazínu.

Podle čeho vybírat oblečení?

Jestliže vás čeká pohovor na některou z kancelářských pozic, jako jsou například realitní makléři, právníci, nebo se ucházíte o místo ve státním či bankovním sektoru, vsaďte spíše na osvědčenou klasiku v podobě košile a saka doplněných o kalhoty nebo sukni do pasu. V případě, že se chcete cítit více žensky, jděte do pouzdrových šatů. Pokud jde o barvy, nemusíte vždy nutně sáhnout po běžné šedé nebo černé. Decentně a sofistikovaně působí i jemná pudrově růžová, vínová či smetanová.

Chystáte-li se však do moderní společnosti, o které víte, že v ní panuje poněkud uvolněný dress code, zkuste se zamyslet nad zajímavým střihem šatů nebo výraznějších odstínech. Pamatujte však, že méně je více. Čeká-li vás ovšem pohovor na místo, kde se od vás očekává určitá dávka kreativity, nebojte se to ukázat právě na vašem looku. Zkuste na pohovor přijít v neotřelém outfitu, který zaujme na první pohled. Skvělou inspirací jsou módní blogerky, které se nebojí neobvyklých kombinací.

Pozor na detaily

Důležité jsou i vhodné doplňky. Co se týče bot, jděte v lodičkách na středně vysokém podpatku. Samozřejmě nezapomeňte ani na kabelku. Při této příležitosti se hodí spíše středně velké kabelky nebo business kabelky ve tvaru kufříku či aktovky.

 

V neposlední řadě nezapomeňte ani na vhodný make up, upravené vlasy i nehty. Pamatujte, že o vašem přijetí může rozhodnout i nepatrný detail. Pokud jde o nehty, ideální je jít zlatou střední cestou a zvolit kratší nehty. Osvědčená je univerzální červená nebo francouzská manikúra, kterou nic nezkazíte. A co se týče vlasů, elegantně vypadají vlasy stažené do drdolu nebo copu. Naopak uvolněně působí rozpuštěné vlasy. Záleží tak na vás, jakého dojmu chcete docílit.

 

 

 

Napište nám

x