Tipy, jak se oblékat v těhotenství

Publikováno 20.03.2017

Móda je velice proměnlivá. Trendy přicházejí a odcházejí. Alespoň je tomu tak u běžného oblečení. Co je ale specifické, je těhotenská móda. Bohužel někteří návrháři a módní značky se domnívají, že by se z těhotných žen měly stát šedé myši, které svůj pestrý šatník vymění za nudné kousky v černé nebo šedé barvě. Nebojte, nic takového nemusíte! I těhotné ženy se mohou oblékat vkusně a stylově. A jak na to? Dozvíte se v dnešním článku.

Jak sestavit těhotenskou garderóbu?

Čekáte-li miminko, neznamená to, že musíte zapomenout na své stávající oblečení. Mnoho budoucích maminek využívá většinu svého oblečení do šestého nebo sedmého oblečení, dokud jim nevyroste pořádné bříško. Na druhou stranu ne všechny věci jsou pohodlné. A protože v těhotenství je důležité cítit se dobře, zapomeňte na věci, které vás škrtí nebo tlačí. I proto jsou oblíbené především kousky jako legíny, dlouhá trička a tílka, tuniky nebo šaty. Jestliže se však zaměříte na těhotenskou módu, možná budete zklamané, do jakých kousků by vás jednotlivé značky chtěly obléci.

 

[ArticleLockBegin]

Vhodné střihy

Vzhledem k tomu, že se vám chtě nechtě změní postava, nehledejte to, co jste byly zvyklé nosit donedávna. Příkladem toho jsou například šaty. V prvních dvou trimestrech jsou ideální šaty rovného střihu, které pomáhají maskovat rostoucí bříško. Naopak ženám v pokročilém stupni těhotenství sluší spíše šaty, které lemují jejich postavu. Příliš volné střihy bohužel přidávají ještě pár kilogramů navíc, a o to určitě nestojí žádná žena.

Jestliže si nechcete pořizovat těhotenské džíny, můžete je nahradit džínami s nízkým sedem nebo boyriend džínami, do kterých použijte obyčejné bavlnění tílko. Jako svrchní díl můžete zvolit halenku, tričko s dlouhým nebo krátkým rukávem. A pokud chcete outfit ještě vyladit, neváhejte sáhnout po saku.

[ArticleLockEnd]

 

Ideální materiály a doplňky

Důležitou roli hrají v těhotenské módě zejména materiály. Možná jste už zjistily, že v těhotenství jste citlivé nejen na potraviny, které konzumujete, ale některým ženám vadí i umělé materiály, a proto oblečení vybírejte ideálně ze 100 % bavlny.

Pokud jde o barvy, nebojte se obléci i do pestrých tónů, které vás rozzáří. Krásně vypadá například kombinace červené a tmavě modré. Svěží a rozzářené budete rovněž v jasně zelené Greenery, která je barvou letošního roku. Těhotné maminky se nemusí bát ani růžové. Jestliže zvolíte jemný tón starorůžové, rozhodně nebudete vypadat jako přeslazený bonbon.

Aby byl outfit kompletní, nesmíme zapomenout ani na doplňky, které na rozdíl od oblečení měnit nemusíte. Proto se nebojte stáhnout pozornost právě na šperky či doplňky v podobě klobouků nebo šátků. Zvláště s přicházejícím jarem a sluníčkem jsou klobouky skvělou volbou.

Napište nám

x