Tipy, jak prodloužit postavu

Publikováno 13.05.2017

Říká se, že příroda je spravedlivá a že nikdo nemůže mít vše. Každý je dokonalý tak, jak jej příroda stvořila. Někdy však přece jen toužíme po tom být trochu jiní. Patříte-li k ženám, které trápí jejich menší vzrůst, máme pro vás pár tipů, jak vás prodloužit alespoň opticky.

Začněte u bot

První, co většinu žen napadne, je pořídit si vysoké boty. Podpatky jsou sice dobrou volbou, nicméně nemusí mít rovnou patnáct centimetrů. Důležité je, abyste na nich dovedly bez problémů chodit a cítili se v nich přirozeně. Jen tak splní svůj účel. Aktuálně jsou moderní například kotníčkové boty. Pokud však máte menší postavu, dejte si na kotníkové boty pozor, neboť zkracují. V případě, že se bez nich neobejdete, volte vždy stejný odstín, jako máte kalhoty. Díky jedné barvě se ztratí předěl mezi oblečením a botami a nohy se rázem prodlouží.

Pozor na barvy

A když už jsme u barvy, celý váš outfit by se měl nést v jedné barvě. Odstíny můžete samozřejmě kombinovat, nicméně čim méně, tím lépe. Celkový look bude působit kompaktně a opět vás opticky prodlouží. Vyhýbejte se proto velkým potiskům či výrazným vzorům. V tomto případě je trefou do černého sáhnout po klasickém topu či basic tričku. Co se týče vzorů, výborné jsou i vertikální proužky, které vás rovněž prodlouží. Kromě proužků však můžete využít i jiných designových prvků, jako jsou například dlouhé zipy či další motivy.

Základní kousky šatníku

 

Když se zaměříme na střihy, ideální jsou například pouzdrové šaty, které vám vykouzlí dlouhé nohy. Ženy menšího vzrůstu by se měly dívat po kouscích, které jejich postavu přepůlí ve dvou třetinách těla a nikoli v pase, jak je to časté. U džínů vsaďte na klasické rovné džíny ke kotníkům. Nepříliš šťastným řešením jsou boyfriend džíny, tříčtvrteční či nabírané kalhoty, které vás zbytečně půlí, čímž vás zároveň zkracují. Naprostým tabu jsou taktéž maxi šaty či sukně. Délka sukní by měla v nejlepším případě končit těsně nad koleny. Skvěle vypadají i sukně s vysokým pasem.

Napište nám

x