Tipy, jak jednoduše zvětšit interiér

Publikováno 23.04.2017

Trápí vás, že je váš byt sice krásný, ale bohužel je poměrně malý? I když pro úložný prostor určitá omezení existují, pomocí pár osvědčených kouzel můžete místnost zvětšit alespoň opticky. A jak na to?

Vzdušné a funkční

Jednou z možností, jak zvětšit místnost, je probourání příček. Tento postup se využívá zejména u obývacího pokoje a kuchyně. Když tyto dvě místnosti propojíte, získáte nejen větší, ale zároveň funkční a praktický prostor.

Pokud nechcete v bytě či domě provádět žádné stavební úpravy, zkuste se pustit do třídění věcí. Čím více toho doma máte, tím méně volného prostoru je vám k dispozici. Proto buďte nekompromisní a snažte se doma nechat vážně jen potřebné a praktické věci.

Šetřete s nábytkem

Kromě dekorací, doplňků, domácích pomocníků, dalšího vybavení či oblečení byste to neměli přehánět ani s nábytkem. Raději než velké obývací stěny zkuste vzdušné poličky, nízké skříňky nebo naopak vysoké úzké skříňky, které prostor opticky zvětší. Pamatujte však, že mnoho nábytku blízko u sebe působí stísněně a tmavě.

Vhodné barvy a doplňky

A když už jsme nastínili odstíny, v menších interiérech je dobré volit světlé tóny, které dodávají do prostoru světlo. Pokud byste ovšem rády sáhli i po výrazné barvičce, použijte ji pouze v omezeném množství. Ideální je například výmalba jedné stěny, popřípadě na jednotlivých zdech promítněte různé odstíny jedné barvy, díky čemuž nebude prostor vypadat stísněně. Zajímavě působí i kombinace horizontálního a vertikálního pruhu, který prostor protáhne jak do výšky, tak do šířky.

Čarujte se zrcadlem

Kromě jiného je skvělým pomocníkem do malých prostorů obyčejné zrcadlo. Jednoduše jej můžete umístit naproti oknu, což vám pomůže dostat do místnosti i více světla. Zrcadlo rovněž můžete umístit na některou ze stěn či případně na strop. Fantazii se meze nekladou.

Ideální podlaha

 

Jestliže máte malý byt, dejte si pozor již při výběru podlahy. Rozhodně se vyhněte tomu, abyste do každé místnosti dali jiný vzor. Ideálním řešením je použití stejného materiálu i vzoru. U plovoucí či dřevěné podlahy je zároveň dobré pokládat podlahu tak, aby byla rovnoběžně s kratší stěnou, díky čemuž se opticky rozšíří prostor místnosti.

 

Napište nám

x