Těchto 9 chyb při koupání děláte úplně každý! Měli by jste okamžitě přestat!

Publikováno 26.12.2016

Děláme to denně, a pokud ne denně, tak v tom úplně nejhorším případě alespoň jednou týdně. Sprchování nebo koupání se. Jedná se o činnost, která nás zbavuje nečistot a bakterií a někteří z nás si při dobrém koupeli vědí i odpočinout. Nebudu vám dávat lekce o tom, jak se správně sprchovat. Jsou však věci, které byste při sprchování či koupání neměli dělat.

1. Holení před koupelí

Ať už na odstraňování chloupků používáte žiletku nebo voskové pásky, nikdy byste holení neměli praktikovat před koupelí. Při koupeli se vám následně zvětší a rozšíří póry a to vede k suché a dehydratované pokožce. Pokud plánujete depilaci, tak raději po koupeli.

2. Peeling

Mnoho žen si myslí, že čím silnější peeling bude a čím déle budete pleť “drhnout”, tím bude krásnější a jemnější. To však není pravda. Pokud používáte peeling vedle lázni, buďte opatrní. Silné pilování pokožky může způsobit záněty a vyrážky.

3. Pozor na žíňky

Pokud při sprchování používáme houbičky na tělo, neměli bychom je pak jen tak opláchnout a zavěsit. Jelikož se jimi myjeme, v jejich nitru se nachází opravdu hodně bakterií. Po každém sprchování byste měli houbičku důkladně umýt a povyplachovať. Životnost houbičky je také maximálně měsíc, čili ji nezapomeňte pravidelně měnit.

POKRAČUJ NA DALŠÍ STRANU

Napište nám

x