Také se vám dělají tyto bílé tečky okolo očí? Podívejte se jak a proč byste se jich měli zbavit!

Publikováno 13.11.2016

Tyto bílé tečky neboli mílie jsou malé bílé pupínky, které se ukazují na pleti a to nejvíce kolem očí . Jedná se o mrtvé kožní buňky pod povrchem pokožky, které se promění v tyto malé bílé cysty.
Ty to bílé tečky se mohou objevit jakémkoliv věku a často je mívají malé děti. U těch však mílie samy po čase zmizí bez nějaké potřeby je léčit nebo jakkoliv natírat či propichovat naopak u dospělého člověka k jejich zmizení musíme napomoct.

Proč se objevují  ? Příčina není dosud známá , ale objevují se obvykle tím, že dojde ke špatnému vyvinutí nebo poškození potních žláz, třeba v důsledku poranění pokožky nebo dokonce popálenin. Dalšími příčinami vzniku teček jsou mýdla, čistící prostředky ale i pleťové krémy, které naší pokožce nesednou. I přesto, že tyto hrbolky nijak neovlivňují zdraví člověka, jsou pro nás opravdu nepříjemnou a nevzhlednou kosmetickou vadou.

A proto vám dnes ukážeme, jak se těchto kosmetických vad rychle zbavit jednou pro vždy!

Odstranit bílé tečky je více než jednoduché, je ale potřeba dodržet následující instrukce. Nejdůležitější však je mílie nevymačkávat! Jsou to kožní cysty (odumřelé buňky), které jsou velmi hluboko pod pokožkou a jsou citlivé. Neodbornou manipulací byste si mohli dost ublížit.

Bílé tečky okolo očí

Jak na to ?

Udělejte si doma směs z cukru a citrónu, který vaší pokožku to hloubky vyčistí. Citrón obsahuje antibakterialní složky. Proto tedy smíchejte dvě lžíce cukru se šťávou z půlky citrónu. Jestliže chcete, klidně můžete přidat i jednu lžičku olivového oleje extra virgin a pořádně směs promíchejte. Poté aplikujte na postižená místa a nechte 15 minut působit. Po uplynutí doby obličej opláchněte teplou vodou. A tečky by měli zmizet. Pravidelným používáním této masky by tečky měli zmizet.

Napište nám

x