Proč si šeptat něžnosti

Publikováno 22.12.2016

V dlouhodobém vztahu často zapomínáme na jednu z nejdůležitějších věcí. Pokud za vyznání a něžná slůvka považujete to, že si popřejete dobrou noc, zpozorněte!  I když každodenní shon a stereotyp příliš nepřeje romantickým vyznáním, mají na vztah velmi pozitivní dopad. Něžná slůvka by měla ve vztahu zaznívat co nejčastěji a to hned z několika důvodů.

  1. Pevné pouto

Ať už to jsou láskyplná slova nebo roztomilé přezdívky, obojí mezi partnery vytváří pocit soukromí a velké intimity. Nenápadným vyznáním lásky své polovičce ukazujete, že vám na ní záleží.

  1. Sebevědomý partner

Jednou z věcí, která je v dlouhodobém vztahu přesunuta na vedlejší kolej, je chvála. Přitom po pochvale a uznání touží čas od času každý z nás, a kdo jiný by měl tato slova říkat, když ne ten nejbližší? Každý den najděte něco, za co můžete partnera pochválit, protože partner, který si věří, je tím nelepším!

  1. Lepší sex

Jistě dobře víte, že komunikace k milování patří. Šeptání něžností už v taxíku po cestě domů, dokáže partnera vzrušit a naladit na tu správnou vlnu. 

  1. Méně hádek

Tam, kde se často používají hezká slova, dochází méně často ke konfliktům. Proč? V okamžiku, kdy nastane chvíle nepohody, snadněji si připomenete hezké chvíle. 

  1. Hezký vztah

 

Udělejte si malý test a vyrazte do společnosti s tím, že si budete vyznávat lásku. Samozřejmě se nemusí jednat o sladké zdrobněliny nebo recitování básní mezi přáteli, stačí jen pár něžných slov. Ihned získáte pocit, že jste tady jeden pro druhého.  

Napište nám

x