Proč dát šanci bílé kuchyni?

Publikováno 23.06.2017

Líbí se vám moderní kuchyně, ale neradi byste, aby právě vaše kuchyň byla již za pouhých pár let naprosto out? Jednou z moderních a zároveň nadčasových kuchyní představuje bílá kuchyně. Zdá se vám, že bílé kuchyně jsou poněkud nepraktické nebo dokonce nudné? Právě proto jsme se podívali na výhody a nevýhody bílé kuchyně.

Výhody bílé kuchyně

Bílá kuchyň je v první řadě nadčasovou záležitostí. Ať si říkáte cokoli, bílá barva byla, je a bude módní. Navíc se jedná o neutrální odstín, který skýtá nespočet možností, jak jej kombinovat. Omrzí-li vás celo-bílá kuchyně, oživte ji pomocí doplňků či ji zkombinujte se světlým dekorem dřeva. Stejně tak ji můžete ozvláštnit pomocí vzorovaných obkladů, designových spotřebičů, barevných tónů na zdech, sedáků na židle v živých odstínech, proutěných košíků či živých květin.

Bílá kuchyně je navíc elegantním řešením, které rozzáří váš interiér. Pokud vás trápí malý prostor, bílý tón kuchyň opticky zvětší a vám se najednou nebude zdát tolik stísněný. Hodí se proto i do těch nejmenších kuchyní, které kromě jiného prosvětlí.

Negativní stránka bílé kuchyně

Bílá barva kuchyně evokuje čistotu a svěžest. Dokáže vám dodat energii po ránu, kdy si v ní budete vychutnávat vaši snídani. Na druhou stranu bílá barva nevyvolává chuť k jídlu. Na mnohé může rovněž působit příliš stroze a chladně.

 

Hlavní nevýhodou, proč většina dá ruce pryč od bílé kuchyně, je ale její nepraktičnost. Jestliže se vám ovšem líbí spíše lesklá řešení, se šmouhami a špínou si nedělejte starosti. Na jakékoli barevné lesklé ploše by bylo vidět cokoli ještě více. Samozřejmě oproti tradičním dřevěným kuchyním vyžaduje bílá kuchyně více péče, nicméně to ostatně potřebují i moderní spotřebiče. Větším problémem však mohou být nejrůznější rýhy, škrábance či jiná poškození, která jsou na bílé ploše vidět mnohem více. Většinou se totiž pod ní skrývá tmavý podklad.

Napište nám

x