Překvapující účinky ústní vody Listerin! Zkuste těchto pár tipů.

Publikováno 06.01.2017

Mnoho lidí po celém světě využívá na ústní hygienu kromě zubního kartáčku i ústní vodu. Jak si tím můžeme být jisti? Inu, jen v USA vydělal Listerin v roce 2015 více než 340 milionů dolarů. Podíváme-li se na ústní vody obecně, výdělky se mohou blížit k 1 miliarde.Ústne vody obsahují aktivní látky jako thymol, mentol, eukalyptol, methyl kyseliny salicylové a další. Tyto vody jsou užitečné hlavně díky ochraně chrupu před zánětem dásní a zubním povlakem. Jenže kromě toho, mohou být ústní vody využity několika způsoby k mnoha jiným účelům. Zde jsou některé 8 z nich:

  • jako deodorant - vezměte kousek vaty, namočte ho do Listerin a umístěte si ho do podpaží; možné je i obyčejné sprejování.
  • proti plísním na nohou - díky antimykotickým vlastnostem ničí Listerin i plísňové infekce, stačí si v něm máčet chodidla každých pár dní v průběhu několika měsíců.
  • na kašel - kloktání Listerin 2-krát denně snižuje frekvenci a pomáhá s těžkým kašlem, také působí preventivně proti bakteriální infekci dýchacího systému.
  • proti zápachu chodidel - Listerin zabraňuje tělovým pachem, protože zabíjí mikroorganismy, které pach produkují. Vyrobte si směs Listerin s horkou vodou v poměru 1 ku 2, ve které si můžete máčet chodidla.
  • proti lupům - ještě předtím než se Listerin používal jako ústní voda, byl využíván pro léčbu lupů. Přísady v Listerine mají antiseptické a antimykotické vlastnosti. Umyjte si vlasy a pokožku hlavy se směsí z 1 šálku vody a ¼ šálku Listerin.
  • proti vším - namočte si hlavu infikovanou vešmi do Listerin a vlasy si uchyťte do koupací čepice. Poté nechte působit 1 hodinu a následně si vlasy umyjte vodou. Do pokožky hlavy si vmasírujte lihový kvasný ocet a znovu si uchyťte vlasy do koupací čepice. Po 1 hodině účinkování octa ho smyjte spolu se šamponem. Nakonec použijte hřeben na vši pro odstranění mrtvých vší a zbývajících vajíček.
  • na akné - Listerin má antiseptické vlastnosti, které pomohou vysušit vyrážky. Proto na ně stačí večer nanést Listerin a ráno se probudit s čistou tváří.

VIDEONÁVOD NA DALŠÍ STRANĚ

Napište nám

x