Potisky, které nás nepřestanou bavit

Publikováno 30.05.2017

Věřily byste tomu, že potiskování vzniklo již okolo 10. století? Do dnešního digitálního tisku to mělo samozřejmě daleko, nicméně i první pokusy se počítají. V českých zemích se začalo ručně tisknout v druhé polovině 18. století. Největší boom však zažilo potiskování textilií počátkem 21. století, kdy se roční odhad potištěných textilií na světě pohyboval okolo 28 miliard metrů čtverečných. Proto se dnes podíváme, jaké potisky aktuálně frčí.

Nesmrtelné vzory

Kromě nejrůznějších výšivek jsou i letošní rok trendem potisky všeho druhu. Vedle tak rozhodně nešlápnete, pokud oblečete pruhované, kostkované či puntíkované kousky. Je jedno, zda se jedná o retro šaty či vsadíte na stylovou oversized halenku. Kromě nestárnoucích pruhů, kostek a puntíků se rozhodně nosí i květiny. Květiny mohou být různých druhů i velikostí. Nebojte se sáhnout jak po drobných jasných kvítcích, tak po rozpitých tvarech květin. Módní jsou i tropické vzory inspirované barevnou džunglí.

Trocha extravagance

Potisky však nemusí mít jasně zřetelný tvar. Velice populární jsou i abstraktní motivy a extravagantní potisky, které mohou připomínat grafity či dokonce nějaké výtvarné umění. Fantazii se zkrátka meze nekladou… a v módě obzvláště ne.

Návrat do mládí

Každá žena zpravidla ráda vypadá mladší, než ve skutečnosti je. K tomu vám mohou dopomoci i trendy potisky, které se na první pohled mohou zdát trochu infantilní. Jedná se například o motivy zvířat, srdíček či pusinek. Z dlouhodobých trendů, co se potisků týče, nesmíme zapomenout ani na číslice, které zpravidla evokují sportovní dresy, či nejrůznější nápisy, motta nebo loga.

Kombinujte s rozumem

 

Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že potisky by se neměly kombinovat, čas od času je dobré udělat výjimku. Důležité však je mít kritické oko a ověřit si, zda si skutečně vaše pruhovaná sukně bude rozumět s puntíkovaným topem. V opačném případě se řiďte heslem “méně je více”.

Napište nám

x