Ponožkový manuál aneb jak nosit ponožky

Publikováno 16.06.2017

Ponožky - tak obyčejný kus oblečení a přitom tolik využívaný. Ponožky nosíme nejen pro zahřátí, ale i jako ochranu před otlačením a potem. Ponožky jsou tak naší celoroční součástí. Samozřejmě pokud nebydlíte v tropech. Ponožky mohou, ale i nemají být vidět. Nejsou ponožky jako ponožky. Přestože jsou ponožky naprosto samozřejmé, často se díky nim mnozí dopouští nemalých módních faux pas. I proto se dnes podíváme, jak a kdy nosit ponožky.

Muži a téma ponožek

Do povědomí široké veřejnosti se postupem času bohužel vžilo, že když vidíte muže s ponožkami v sandálech, je to na 99 % český muž. Takže klasické sportovní sandále a ponožky si opravdu nerozumí, a proto poučte svého partnera, že to není ta správná cesta.  To samé platí o ladění ponožek s kalhotami - ponožky nikdy nesmí být kontrastem k botám, a proto do hnědých bot rozhodně nepatří bílé ponožky, ale hnědé nebo krémové. Popřípadě se mohou pánové odvázat a obléci barevné či dokonce vzorované ponožky. A když už jsme zmínili bílé ponožky, tak ty se hodí pouze na tenisové kurty, nebo k celobílému outfitu.

Krátké i vysoké ponožky

U žen, a to zejména extravagantnějších typů, jsou ponožky v sandálech módním hitem již několikátou sezónu. Ponožky sahající přibližně do třetiny lýtek se hodí k sandálkům i vysokým podpatkům. Nicméně je k tomu zapotřebí i určitě sebevědomí. Přece jen se jedná o trend, který přitahuje udivující zrak veřejnosti.

K vysokým podpatkům a krátkým šatům se rovněž hodí nadkolenky. Počítejte ale s tím, že se nejednou setkáte s přirovnáním ke školačce. Podkolenky jsou pro změnu ideální volbou do vyšších holínek, odkud jen lehce vykukují a dodávají celkovému outfitu šmrnc.

Ponožky v létě

Jestliže vás ponožky v letní obuvi zaujaly, ale nemáte dost odvahy, začněte s decentními nude odstíny. Třeba se nakonec odhodláte k tomu a vyrazíte do ulic v některém z výrazných či dokonce neonových odstínů. A pro ty z vás, které si při pohledu na ponožky v lodičkách ťukají na čelo, nebojte, i bez ponožek se dá v létě bez problémů žít.

Napište nám

x