Plastové lahve jsou tichým zabijákem. Toto byste měli před jejich koupí vidět..

Publikováno 02.12.2016

Moderní život, v sobě ukrývá mnoho nebezpečí, životní prostředí je značně znečištěné je plné toxinů a nebezpečných částic. Naše zdraví je ovlivněno tím, co zkonzumujeme a vypijeme. Balená voda je velmi negativní na dopad životního prostředí. Jen 20 procent lahví se recykluje, zbývajících 80 procent skončí na smetišti. K výrobě plastových lahví je třeba v USA použít až 17 milionů barelů ropy, která by mohla sloužit jako spotřeba benzínu pro 100 000 aut!1. PET nebo PETE

Je známý jako polyetyléntereftalátový a označují se tím flašky na jedno použití, které mohou vyluřovat těžké kovy a chemické látky. Tyto látky mohou působit na naši hormonální rovnováhu.Tento materiál je jedním z nejpoužívanějších v oblasti flašek. 

2. HDP nebo HDPE

Tento plast nevylučuje prakticky žádné chemické látky. Odborníci doporučují kupovat označenou tímto způsobem. Je pravděpodobné, že takto balená voda je nejzdravější, kterou můžeme v obchodě koupit. 

3. PVC nebo 3V

PVC vylučuje 2 toxické látky, které mají značný vliv na hormóny v našem těle. Tento plast se vyrábí na potraviny, flašky stolního oleje a dětské hračky. Použivá se i jako materiál na počítačové kabely a na výrobu kanalizačních částí. Je odolný vůči slunečnímu záření a povětrnostním podmínkám. 4. LDPE 

Tento plast se nemůže používat na výrobu plastových flašek, ikdyž nevypouští žádné chemikálie do tekutin. LDPE se používá v obalových foliích. 

5. PP

Nemá negativní vliv na naše prostředí. PP je lehký a tuhý materiál a má výborné teplu vzdorné vlastnosti. 

6. PS

Polystyrén vylučuje některé karcinogenní látky a používá se na výrobu kávových hrnečků nebo obalů v rychlém občerstvení. Je to poměrně lehký, levný a dobře tvarovatelný materiál, který má různé využití. 

Napište nám

x