Pánský styl: Univerzální a nadčasový

Publikováno 25.04.2017

Máte rády minimalismus? Cítíte se dobře v kalhotách? Nechce se inspirovat ženami, jako byla například francouzská návrhářka Coco Chanel, nebo je módní ikona Victoria Beckham, které spojuje záliba v pánském stylu. A protože jsou pánské prvky v dámském looku trendy i letošní sezónu, zaměříme se na pánský styl podrobněji.

Průkopnice pánského stylu

 

 

Když se podíváme do minulosti, tak právě Coco Chanel může za revoluci v oblékání žen. Přiměla ženy nebát se odložit dlouhé sukně a upnuté korzety a naopak je oblékla do pruhovaného trika, volných kalhot či nesmrtelného kostýmku. I dnešní návrháři se pánským stylem inspirují. Ženy jsou v nich mnohdy atraktivnější. Nejen Coco Chanel ale například i herečka Marlene Dietrich, která proslavila volně střižené kalhoty, je příkladem toho, jak pánský look ženám sluší. Jestliže se chcete obléci v duchu německo-americké herečky, nezapomeňte splývavé kalhoty s rozšířenými nohavicemi doplnit o košili v pánském stylu a klobouk.

Méně je více

 

 

V případě, že se nejlépe cítíte v jednoduchém outfitu, sáhněte po perfektně padnoucím kostýmku nebo vsaďte na klasiku v podobě černých úzkých kalhot a bílé košile. A pokud budete přece jen mít náladu na trochu barev, oblečte například červené kalhoty společně s jednoduše střiženým černým kabátem, který jejich výraznost stáhne. Povinným doplňkem jsou ovšem podpatky, které vám dodají na ženskosti.

Nezbytné doplňky

 

 

Oblíbeným doplňkem poslední doby, který byl ještě do nedávna výhradně součástí pánského světa, jsou motýlky. Nebojte jimi nahradit šperky a ozvláštnit tak váš outfit. Motýlky dnes můžete pořídit v různých barevných provedeních a není tak problém je kombinovat. Pánský styl můžete rovněž oživit pomocí velkých a masivních hodinek, které se budou na něžném dámském zápěstí dokonale vyjímat.

Tipy na outfit v pánském stylu

 


 

Chystáte se na pracovní večeři nebo vás čeká důležitá schůzka? Elegantní kostýmek v pánském stylu, kterému nechybí typicky ženské prvky, je sázkou na jistotu. Tento outfit je nadčasový a univerzální. Navíc nemusíte řešit, kolik vám je nebo kolik kilogramů máte navíc.

 

Pánský styl ovšem nemusí být vždy pouze elegantní. Žensky můžete vypadat i v ležérním outfitu. Příkladem jsou například boyfriend džíny s klasickou bílou či flanelovou košilí nebo si zkuste pod sako natáhnout bílé tričko s potiskem.

 

Napište nám

x