Oblečte se jako moderní business žena

Publikováno 29.03.2017

Patříte mezi ženy, které se neschovávají ve stínu mužů, ale patří mezi úspěšné podnikatelky či manažerky? V tom případě budete jistě souhlasit, že den co den musíte řešit problém vhodného oblečení. Pryč jsou doby, kdy ženám ve skříni visely dva kostýmky, které zpravidla byly v černé nebo šedé barvě. Dnešní ženy jsou naštěstí mnohem kreativnější a odvážnější. Vzhledem k tomu, že dnešní módní průmysl nabízí neskutečné možnosti, je škoda je nevyužít. I v business módě, která má svá pravidla, se dá do určité míry experimentovat.

Buďte vidět

Přestože se situace každým dnem zlepšuje, konfekční móda má stále blíž spíše k nudě a šedi. Sako, sukně, kalhoty, košile či šaty jsou standardními prvky business módy. U tohoto dress codu je v první řadě zapotřebí působit seriózně, profesionálně a důvěryhodně. Dobře zvoleným outfitem z vás navíc může vyzařovat sebevědomí, které je v této sféře rozhodně zapotřebí. Ženy by měly v oblečení stále působit žensky, nikoli však vyzývavě nebo lacině. Nebojte se ani do formálního šatníku vnést svůj osobitý a kreativní styl. Ani business móda nemusí být nudná. Nebojte se proto pohrát si se stylem, střihy i barvami, a přesto zůstat ambiciozní ženou ve světě, který z větší části stále obléhají muži.

Základní šatník

Jak už jsme výše nastínili, mezi základní prvky business dress codu patří především košile, kalhoty, sukně, sako a šaty. Jejich střihy i použité materiály prošly v průběhu let mnoha proměnami. U formálního oblečení by rozhodujícím kritériem však měla vždy být kvalita, neboť ta je na první pohled vidět. I proto dbejte na výběr stylových a nadčasových kousků, které se hned neokoukají, dají se kombinovat a z módy jen tak nevyjdou.

Klasikou, kterou nikdy nic nezkazíte, jsou pouzdrové šaty či vysoká sukně do pasu společně s dobře padnoucí košilí a sakem. Zkuste ovšem někdy sáhnout i po netradičních materiálech či barvách. Mezi oblíbené patří černá, šedá či tmavě modrá. V létě však přijde vhod i pudrově růžová či nude odstíny.

Kvalita na prvním místě

A když máme konečně představu o tom, co by měly ženy v oblasti businessu nosit, prozradíme vám, kde se obléknout. Konfekční kolekce bohužel jen zřídka obsahují originální kousky. Navíc ne každé ženy konfekční velikost perfektně sekne, což je zejména u saka nebo košile alfou a omegou. I proto jsou stále více v kurzu čeští návrháři, kteří jsou dnes poměrně dostupnou záležitostí. A řekněte dámy, která z vás by nechtěla mít jistotu, že se na jednání nepotká s ženou ve stejném kostýmku? O další důvod více, proč investovat do kvalitního šatníku na míru.

Nepostradatelné doplňky

Samozřejmě nezapomeňte ani na vhodné doplňky, které dodají šmrnc celkovému looku. Pokud jde o kabelku, nepostradatelným doplňkem je kožená kabelka, kam se vejdou nejen případné dokumenty, ale například i notebook. Jednoduchým prvkem je rovněž šátek, který můžete uvázat na sto jedna způsobů a dokonale oživíte každý outfit. Se šperky avšak buďte opatrné a opět spíše vsaďte na kvalitu než kvantitu. Hodí se zejména jednoduché a decentní kousky.

Napište nám

x