Objevte kouzlo batikování

Publikováno 05.07.2017

Pokud jste si mysleli, že si v batikovaném oblečení libují pouze lidé milující hippie styl, musíme vás vyvést z omylu. Batikování je v letošním roce oblíbeným vzorem předních módních značek a návrháři se je rozhodli vyzdvihnout i ve svých kolekcích.

Co je batikování?

Zajímá vás, kde se batikování zrodilo? Jeho historie sahá do daleké Asie, kde tato stará technika barevného zdobení látek vznikla. Přestože se původně využívalo výhradně přírodních postupů barvení pomocí částí květin či stromů, dnes se v batikování používá celá řada postupů a triků. Věděly jste však, že batikování nemusí sloužit pouze k barvení textilií? Své uplatnění našlo i v případě keramiky nebo dřevěných výrobků. Batikování je dnes poměrně rozsáhlá technika, během které je možné vyzkoušet celou řadu metod jako například mačkanou, voskovou či šitou. Batikované oblečení má dodnes velkou tradici především v Asii a Africe.

Batikování jako aktuální trend

 

Pokud nepatříte mezi zručné výtvarnice, raději se do batikování nepouštějte. Možná byste nakonec vypadaly, jako když se právě vracíte z dětského tábora. Raději se porozhlédněte ve výlohách obchodů, kde na vás, a to obzvláště letošní sezónu, čekají skvělé kousky. Velmi populární jsou například batikované maxi šaty, které stačí doplnit jednoduchými sandálky a popřípadě trendy kloboukem a nic víc není potřeba. Maxi šaty či maxi sukněmi to však nekončí. Batikování může být na šortkách, tunikách, plátěných kalhotách, obuvi, kabelkách, šátcích i plavkách. Záleží tak pouze na vás, čemu dáte přednost. Pamatujte však, že batikování je samo o sobě dosti výrazné, a proto jej kombinujte spíše s neutrálními odstíny, jako jsou nude tóny, hnědá, béžová či bílá barva. Batikování sluší především rozevláté a volné střihy, které k létu zkrátka patří. Jak samy vidíte, bohémský styl s prvky hippie je stále v kurzu.

Napište nám

x