Nemůžete otěhotnět? Zkuste alternativní řešení

Publikováno 03.04.2017

Vzhledem k tomu, že ne vždy je na vině genetika či nejrůznější zdravotní omezení, je zapotřebí se zamyslet na svým způsobem života. Neplodnost totiž může být důsledkem nezdravého životního stylu, příliš mnoho stresu i nedostatku aktivního pohybu. I proto je někdy běhání po doktorech a hledání příčin neplodnosti neúspěšnou cestou. Někdy je zkrátka lepší zůstat u sebe a sáhnout si do svědomí. Ještě než podstoupíte časově náročná vyšetření, vyzkoušejte i alternativní způsoby.

Psychická i fyzická rovnováha

Jednou z alternativních metod, která se zabývá léčbou neplodnosti již po několik tisíc let, je tradiční čínská medicína. Dle čínské medicíny je pro přirozené otěhotnění nezbytná pravidelná menstruace. Vzhledem k tomu, že jsou však dnešní ženy obklopené hormonálními léky, zkouší více či méně extrémní diety a dlouhá léta používají antikoncepci, je tak přirozená věc, jakou je právě pravidelná menstruace, často problémem. Věděly jste například, že tělu trvá až dva roky, než se po vysazení hormonální antikoncepce dostane zpět do rovnováhy?

Časté příčiny neplodnosti

Právě zmíněná rovnováha je alfou a omegou úspěchu. Psychická pohoda a dostatek energie jsou nezbytnými předpoklady. Jakýkoli stres, ať krátkodobý či dlouhodobý může mít negativní dopad na otěhotnění. Možná vás to překvapí, ale právě psychika je jedním z hlavních problémů, které zpravidla brání početí. A jak neplodnost řeší tradiční čínská medicína? Alternativní léčbou může být například akupunktura nebo terapie, které pomohou odbourat psychickou blokádu. Někomu pro změnu pomohou k uvolnění speciální bylinné čaje či cvičení hormonální jógy.

Pomoc z přírody

Plodnost je dobré rovněž podpořit produkty z přírody. Mezi účinné patří například maca peruánská, která pomáhá nastolit a udržet hormonální rovnováhu. Tradiční čínská medicína rovněž doporučuje pití zeleného čaje, který pomáhá tělo očistit od škodlivých látek a toxinů, které se v něm usadily.

Napište nám

x