Nemá na „to“ chuť? Zkuste afrodiziaka.

Publikováno 07.12.2016

Jistě se vám už také stalo, že jste zrovna byla v náladě, ale partnerovi se do akce příliš nechtělo. Zkusila jste už ale afrodiziaka? Právě ta se často doporučuje vyzkoušet ve chvíli, kdy jeden z partnerů nemá chuť na sex. 

Co afrodiziaka jsou? Jedná se o přírodní látky, které nás stimulují k většímu zájmu o sex, případně zlepšují prokrvení, což vede k sexuálnímu vzrušení a u mužů k erekci. 

Nejznámější skupinou afrodiziak je pro nás asi koření. Povzbudivé účinky pro náš sexuální apetit má především chilli, vanilka, skořice, máta, zázvor, šalvěj, ale také pepř, do kterého byste to určitě neřekli. Na tomto koření je dobré, že se dá jednoduše zakomponovat do různých pokrmů, ale i nápojů. Chcete v příteli nabudit sexuální touhu? Upečte mu dort s vanilkou a skořicí nebo mu ugrilujte steak s pořádnou dávkou pepře a chilli. Můžete při tom popíjet mojito a touha se zajisté dostaví. 

Dalším druhem afrodiziak jsou kapsle. Nejznámější jsou asi Španělské mušky nebo MACA, ale je spousta jiných přírodních tabletek a kapslí určených pro zvýšení a zpevnění erekce. 

Podobným afrodiziakem jsou i stimulační gely a krémy – ty jsou tu jak pro muže, tak pro ženy. U žen jsou to především stimulační gely na klitoris, které způsobují jeho prokrvení, čímž se navodí sexuální vzrušení. Pro pány jsou krémy na podobném principu. Krém se nanese na žalud a okolí penisu, zvýší se přísun krve a dostaví se erekce. 

Za to ryze přírodní afrodiziakum je parfém. Jedná se o parfémy, které nás vzruší nejen pro svou vůni, ale především proto, že obsahují feromony - přírodní látku, kterou každý jedinec vylučuje. Když tělo někoho v okolí feromony vyloučí a my je zaznamenáme, začne náš mozek stimulovat centrum sexuální rozkoše. Už z toho důvodu afrodiziakální parfémy obsahují různé feromony.

 

Posledním přírodním afrodiziakem je jídlo! Samozřejmě ne každý pokrm v nás probudí sexuální touhu. Potenci u mužů zvýší celer. Na oba partnery platí maliny, jahody, víno. Uvádí se také česnek, ale zrovna ten bych za „budič lásky“ vskutku nepovažovala.

Napište nám

x