Nejdůležitější intimní zvyky šťastných párů: Děláte to tak i vy?

Publikováno 03.03.2017

Patříte mezi šťastné páry, spokojené se svým sexuálním životem? Pokud ne, tak pak může být ohrožen celý váš vztah. Někdy přitom vůbec netřeba mnoho. Jedním z nejdůležitějších sexuálních návyků šťastných párů je předpoklad, že jste s partnerem navzájem hluboce spojeni, že vás vzrušuje a vy jeho a oba o tom víte.

Sexuální sebevědomí

Je důležité věřit ve vlastní přitažlivost a mít po této stránce zdravé sebevědomí. Pokud se necítíte dobře ve vlastní kůži, myslíte si, že nejste přitažlivá, máte problém svléknout se, nepodpoří to váš vzájemný intimní život ani celkový vztah. Snažte se udělat co nejvíce pro to, abyste se cítili sebevědomě a svůdně, to se okamžitě odrazí na vašem intimním životě.

Nepodceňujte maličkosti

Stačí jeden telefonát v průběhu dne, maličká pozornost, zpráva, že vám chybí nebo že se těšíte na večer, udrží to správnou dávku erotizující jiskření mezi vámi. Různé lechtivé zprávy a odkazy, nebo polibky a objetí posílí každý intimní vztah.

Zaměřte se na to dobré a myslete pozitivně

Šťastné páry spolu sdílejí vše, co se jim líbí a co je baví pozitivním způsobem. Nezaměřují se na to, co je nebaví, ani na to k čemu mají kritický postoj, co se jim nelíbí, ale pracují na tom pozitivním. 

Dávají pozor na to, aby sobectví nezničilo jejich vztah. Například vyjádření: "Líbilo se mi, když si takový a takový, když děláš tohle a tamto….“ a to dokáže posunout vpřed i intimní život. Říká se tomu pozitivní posilování, povzbuzování a je skvělým dopingem každého vztahu, zároveň to zabraňuje nudě a stereotypu.

Naplánujte si intimní chvíle

Mnozí si myslí, že sex má být spontánní, že sem rozhodně nepatří plánování. Nicméně mýlí se. Samozřejmě, spontánní sex nemusí být špatný, ale základem kvalitního sexuálního života je plánování intimností. V dnešním světě plném napětí, stresu, únavy a vyčerpání by váš sexuální život jinak mohl docela nepříjemně upadat.

Pokud máte naplánováno, že tři dny ráno se budete věnovat alespoň hodinku jen sami sobě, udržuje to pozitivní sexuální napětí mezi vámi. Samozřejmě, velmi důležité je najít zlatou střední cestu, i pokud jde o harmonizaci vašeho libida a partnerova.

Vyhraďte si čas na fantazírování

To je jedno, jestli to bude před spaním v posteli, večer v kavárně nebo o víkendu odpoledne na gauči - vyhraďte si čas a prostor na fantazírování. Dejte košem výdobytkům moderní techniky, udělejte si pohodlí plné harmonie a důvěry a povídejte si o svých představách, fantaziích, touhách.

Nemilujte se pod tlakem

Pokud se necítíte na intimnosti a váš partner vás do toho tlačí, je to velmi negativní zkušenost pro váš intimní i celkový vztah. Nikdy, pokud nejste oba v pořádku a připraveni netlačte na sebe navzájem, nenuťte se do věcí, které jsou pro vás nepříjemné.

Partneři v šťastných párech umí pochopit, pokud ten druhý nemá náladu, cítí se špatně, nebo si potřebuje spíše popovídat. Stejně tak nenuťte toho druhého do něčeho, co se mu příčí.

Respektujte partnerovy pocity

Pokud se chce k vám přitulit a možná vás i svést a vy se právě díváte svůj oblíbený seriál, ukažte partnerovi, že je pro vás důležitější než telka. Stejně by to mělo platit i naopak.

Empatie a sdílení společných nálad a pocitů, ať už jen skutečnost, že mu ukážete, že jste s ním, ne s televizorem, že ho vyslechnete, když přijde z práce, v níž měl těžký den je velmi důležitým stavebním kamenem každého vztahu. A také se od toho odvíjí spokojený intimní život. Samozřejmě, mělo by to fungovat oboustranně.

Zkuste se milé dámy zamyslet nad tím, zda by vám tyto maličkosti nepomohly být ve vztahu šťastnější. Určitě tento článek dejte přečíst také svému protějšku, abyste mohli společně zapracovat na tom, co co vám možná chybí. 

Napište nám

x