Maxišaty: Must have letošního léta

Publikováno 16.05.2017

Chystáte se na dovolenou k moři nebo zkrátka jen hledáte stylový letní kousek, který doplní váš šatník? Pokud jste nakoukly do výlohy či do letních kolekcí, tak už možná tušíte, jaký trend bude hitem i letošní sezony. Přestože je to už nějaký pátek, co se nosí, letošní léto budou maxišaty i maxisukně oblíbeným prvkem.

Maxišaty ležérně

Maxišatů se řada žen bojí, neboť neví, jak je nosit. Maxišaty se však naprosto jednoduše kombinují. Pokud máte strach, že budete v maxišatech působit, jako byste se právě vypravily na svatbu či jinou společenskou událost, sáhněte po jednoduchých bavlněných šatech v šedé, olivové či tmavě modré a dolaďte je s espadrillkami či bílými teniskami. K tomu oblékněte džínovou bundičku a samozřejmě nezapomeňte na sluneční brýle. Pokud se nebojíte vzorů, oblíbené jsou především květinové motivy či hippies styl.

Typy maxišatů

U maxišatů i maxisukní je potřeba dát si dobrý pozor na postavu. Bohužel nesluší všem ženám. Zatímco ženy nižšího vzrůstu si mohou vypomoci sandálky na klínku, ženy oblejších tvarů by se měly vyvarovat vzdušných a rozevlátých materiálů. Ač se na první pohled může zdát, že se určité nedostatky pod vrstvou látky schovají, vzdušnost šatů bohužel rozšiřuje. To však neznamená, že je malé či plnoštíhlé ženy nemohou nosit. Vše záleží na konkrétním materiálu a střihu šatů.

Malé ženy mohou například sáhnout po šatech s vyšším pasem, které je opticky prodlouží. Plnoštíhlé ženy pro změnu mohou vsadit na zajímavé detaily, které odvedou pozornost od jejich nedostatků, jako je například hluboký dekolt ve tvaru “V”, zajímavý vzor či krátké rukávy. To vše ovšem platí u maxišatů. U maxisukní je potřeba dát si pozor, aby vám zbytečně kilogramy nepřidaly.

Všestranné nošení

K maxišatům i maxisukním se hodí i sandálky bez podpatků nebo naopak lodičky s otevřenou špičkou. Maxišaty jsou super nejen na odpolední procházku parkem či romantickou večeři na pláži, ale skvěle je využijete během horkých dnů i při běžných pochůzkách, na jednání, na oběd s kamarádkami či při dalších příležitostech. Nezapomeňte k nim ale doladit vhodné doplňky v podobě šperků a kabelky - i ta může být maxi. Velkou výhodou maxišatů je jejich univerzálnost a lehkost nošení. Navíc vám v nich bude příjemně i během tropických veder, které nás letos možná opět překvapí. Rozevláté maxišaty totiž perfektně profukují.

Napište nám

x