Máte problémy s vyrážkami po těle? Pak si tohle určitě přečtěte...

Publikováno 03.03.2017

V našem těle je vše propojeno a kdybychom si ho častěji všímali, mohli bychom předejít i vážnému onemocnění. Člověk však nemá na návštěvu lékaře čas a tak se začíná další etapa - viditelné příznaky. Ty se při zanedbání dostanou do neléčitelné formy a tehdy už je pozdě!

[300x300ad-prvni]

Lidé se domnívají, že vyrážka na obličeji nebo těle jsou problémem dospívání. Není to vždy tak a vyrážky se nevyhýbají ani dospělí. Důvodem může být selhávání vnitřních orgánů či jiné onemocnění.

Proč vyrážky vznikají - symptomy různých nemocí

 

Vyrážky v oblasti čelisti a krku

Může jít o zvýšenou hladinu cukru v krvi, nadměrnou aktivitu nadledvin. Měli byste podstoupit test na kontrolu hladiny cukru v krvi a nejedná se pouze o cukrovkářů. Tyto příznaky může vyvolávat i hormonální nerovnováha, proto je nutné zkontrolovat, zda máte normální hodnotu mužských a ženských hormonů.

Vyrážky v této oblasti mohou znamenat i potíže v zažívacím traktu se snížením trávicích procesů. Vyhněte se sladkostem, tučným jídlům a potravinám s konzervanty. Odstraňte z jídelníčku mléko, protože to na 100% zaručuje výskyt vyrážek či akné.

Proč máte pupínky na bradě? U žen tento symptom naznačuje gynekologický problém, proto se poraďte s gynekologem. U mužů to může být spojeno s onemocněním jater.

 

Oblast krku a části zad

Vyrážky může vyvolávat porucha nervového systému, nadměrné nervové napětí či silný adrenalin. To je důvod, proč se vyrážky na zadní straně zad vyskytují u sportovců, kterým při aktivním tréninku do těla vstupuje stres. Mimo jiné může jít o důsledek strašného nervového šoku či nedostatečná osobní hygiena.

[300x300ad]

Vyrážka na zádech

K akné na zádech přispívá syntetické oblečení a nadměrné pocení. Proto je důležité, abyste nosili věci vyrobené z přírodních vláken.

Pokud se jedná o poruchy v žaludku, měli byste jíst vyváženější stravu. Konzumujte více vitamínů, protože jejich nedostatek ví zapříčinit i zmíněné vyrážky na zádech. Jiným důvodem umí být hormonální porucha, týkající se narušení funkce endokrinního systému.

POKRAČUJ NA DALŠÍ STRANU

Napište nám

x