Máte problém se suchou pokožkou? Ztrácíte vlasy? Zjistěte si, jaké vitamíny vám chybí..

Publikováno 30.11.2016

Nejprve se zeptejte sami sebe - víte co jsou to vitaminy? První, co si musíme uvědomit, že vitaminy jsou organická chemická sloučenina, životních důležitých živin, které náš organismus potřebuje. Mezi obvyklé příznaky, které vidíme když vitamíny nemáme, je suchá kůže, červená vyrážka, vypadávání vlasů a mnoho dalších.

Popraskané rty

Prasklina na rtu znamené, že vám chybí železo, zinek a vitamín B (B3, B2 a B12). Měli by jste vědět, že se jedná o běžný případ mezi vegetariány, protože nemají dostatek vitamínů a živin v důsledku jejich stravy. Pokud se těchto problémů chcete zbavit budete muset konzumovat dostatečné množství arašíd, luštěnin, kuřecího masa, lososa, tuňáka a vajec. Potřebujete dostatečný příjem vitamínu C, který vám pomůže bojovat proti infekcím. Tyto výrobky bduete moci kombinovat se zeleninou jako je brokolice, červená paprika, kapusta a karfiol. Červená vyrážka na tváři a vypadávání vlasů 

Pokud jste se střetli s někým, kdo takový problém měl tak tomuto tělu chybí vitamín B7. Lékaři tento vytamín popisují jako vlasový vitamín. Jezde čerstvá vajíčka, která jsou bohaté na protein nazývaný avidin, který obsahuje absorci biotinu v těle. 

Necitlivost a brnění rukou 

Pokud se s těmito příznaky střetáváte často, tak vašemu tělu chybí vitamín B (B9 nebo B6 a B12) a je připojený k periferním nervům. Tyto příznaky se můžou střetnout s anémií, depresí, hormonální nerovnováhou a únavou. Musíte tedy jíst kuřecí maso, krabí maso, vajíčka, křen a špenát. 


Napište nám

x