Legíny: Ano či ne?

Publikováno 13.05.2017

Legíny jsou typem oblečení, které vyvolává v módním světě poněkud rozporuplné názory. Zatímco někteří je naprosto zavrhují, pro jiné jsou trendy kouskem. Jak to ale s legínami doopravdy je? Mají místo v našem šatníku či bychom je měli raději vyhodit? A jak legíny nosit, abychom si neuřízly ostudu?

Co jste (ne)věděli o legínách?

Některé ženy si neumí představit, že by se v legínách objevily kdekoli jinde, než u sebe doma nebo ve fitness centru. Legíny sice byly původně oblíbeným sportovním oblečením, postupem času však našly místo i u denních outfitů. Základním problémem, kterého se však ženy při nošení legín dopouští, je, že je oblékají obdobně jako kalhoty. Pokud už bychom ale měli legíny s něčím srovnat, tak jsou to punčocháče a silonky. A ruku na srdce, která z vás žen by vyšla na ulici pouze v silonkách a tričku? Troufneme si říci, že ani jedna. Málokdo si však uvědomuje, že legíny jsou punčochovým zbožím, a to navzdory skutečnosti, že jsou legíny mnohdy průsvitné a je skrz ně vidět více, než bychom chtěli.

Tipy na outfity

A nyní zpět k tomu, zda jsou legíny módní. Ano, legíny stále patří mezi trendy prvky, které rozhodně stojí za to mít ve skříni. Nehledě na to, že jsou i velmi pohodlné. Zapomeňte však na kombinaci legín a krátkých triček. K legínám se hodí především tuniky či košilové šaty, které sahají minimálně pod zadek. Během chladnějších dnů se nemusíte bát obléci k legínám i oversized svetry či maxi tílka. K legínám rovněž můžete nakombinovat šaty nebo sukně, ale vždy pamatujte, aby jejich délka byla maximálně ke kolenům. Ideální je rovněž skloubit vzdušné a rozevláté materiály, které si s legínami rozumí. Co je ovšem naprostým tabu, jsou džínové minisukně. I když se čas od času setkáváme s modrou džínovou sukní a černými legínami, jedná se o totální módní faux pas, a proto na to dávejte dobrý pozor.

Ideální obuv

Bát se nemusíte ani barevných legín či legín se vzory a potisky. Klasikou, kterou však nic nezkazíte, jsou černé legíny, které opticky zeštíhlují. Samozřejmě za předpokladu, že k nim vždy vhodně doladíte další oblečení a doplňky. Pokud jde o obuv, ženy k legínám často volí lodičky. To však není ideální. Ať chcete nebo ne, legíny jsou spíše ležérnějším kouskem, a proto elegantní lodičky nechte v botníku a vezměte spíše balerínky, espadrillky nebo kotníčkovou obuv na podpatcích, které vás krásně prodlouží.

 

 

Napište nám

x