Květiny: Žhavý trend módní sezóny 2017

Publikováno 27.02.2017

Nepřekvapuje vás, že mezi letošními módními trendy nechybí opět květiny? Tento oblíbený motiv se objevuje téměř každý rok. Liší se ovšem tvary, barvami i použitím květů. Nebojte se ovšem, že byste přišly o svůj květinový potisk na šatech. Ten bude IN i během letošní jarní a letní sezóny. Zajímá vás, kde a v jaké formě se květiny v módním průmyslu ještě objeví? To a více se dozvíte v následujícím článku.

Květiny, kam se podíváte

V úvodu už jsme nastínili, že květiny jsou oblíbeným prvkem českých i světových návrhářů. Své důležité místo hrají zejména v jarních a podzimních kolekcích. Květiny se ovšem letošní rok neobjeví jen na šatech či halenkách, ale rozzáří i kalhoty, bundičky, kabátky, sáčka či sukně.

Jak nás návrháři ovšem přesvědčují, květiny se dají nosit vždy a všude. I proto můžete vyzkoušet romantické lodičky s květinovým potiskem nebo obout moderní sportovní kecky zdobené korálky ve tvaru kytiček.

Kombinujte vzory

Nebojte se rovněž kombinovat na první pohled nekombinovatelné. Bojíte se, že propojení proužkovaného trička a květinových kalhot bude již příliš? Naopak! Takto vytvořený outfit je neotřelý a naprosto trendy.

Co ovšem nefunguje, je sáčko a sukně v jednom květinovém motivu. I když v jednobarevné podobě byste si to mohly bez problémů obléknout, žádná žena přece nechce vypadat jako rozkvetlá zahrada, a proto v obchodech nesahejte po stejně květinových kalhotách a zároveň saku.

Jednoduchý styl

V módě i nadále platí pravidlo, že méně je mnohdy skutečně více, a proto nic nezkazíte ani tím, když se budete držet na uzdě a vezmete si květinové šatičky a k nim jednobarevný klobouček. K tomu již jen plátěné espadrillky a můžete vyrazit do ulic.

Květiny a barvy

Pokud jde o barvy, kromě letošní jasně zelené barvy roku Greenary se rozhodně neseknete, když svůj šatník obohatíte o světle růžovou, mátovou, meruňkovou či světle růžovou. Kromě toho budete moci zazářit v reflexní červené nebo kanárkově žluté. Samozřejmě vám nesmí chybět ani přírodní tóny smetanových, béžových či nude odstínů.

Jak oblékat květinový vzor?

 

Vzhledem k tomu, že květiny jsou poměrně výrazným motivem, drobnější postavy či silnější ženy by měly spíše vsadit na jemnější potisky a drobnější květy. Výrazné květinové vzory jsou naproti tomu vhodné pro vysoké ženy.

Napište nám

x