Klobouk - stylový doplněk, kterého se nemusíte bát

Publikováno 19.03.2017

Jaro je pomalu za dveřmi, a proto pomalu ale jistě schovejte péřovky i sněhule a čepice vyměňte za klobouky. Ačkoli klobouků v našich ulicích přibývá, stále je to málo. Klobouky přitom sluší každé ženě. Nebojte se proto dodat vašim outfitům šmrnc právě kloboukem.

Klobouky nejsou tabu

Považujete klobouky za nějakou výstřednost, kterou si mohou dovolit pouze celebrity či extravagantní ženy? Nic takového! Klobouk je skvělou a stylovou pokrývkou hlavy, kterou mohou nosit mladé slečny i dámy v letech, a to nejen během dovolené u moře.

Zkuste se na klobouk podívat jako na běžný doplněk, kterým jsou šály či sluneční brýle.  Minimálně jeden klobouk by v šatně měla mít každá žena. Jestliže váháte, zkuste se inspirovat světovou kloboukovou metropolí, kterou je Spojené království, a to především Londýn.

Jak klobouk nosit?

Přemýšlíte, k jakému outfitu si klobouk vzít? Klobouky se dají nosit víceméně ke všemu. Výjimkou jsou pouze společenské akce, kam se nehodí typické klobouky, ale malé kloboučky nebo takzvané fascinátory, které mají především estetickou roli a jsou neodmyslitelným doplňkem společenského looku.

Než si pořídíte klobouk, zkuste si vyzkoušet několik různých velikostí i tvarů. Každému obličeji i postavě sluší něco jiného, a proto si musíte i mezi klobouky najít svého favorita. Jakmile víte, který typ klobouku to vyhraje, vyberte vhodný odstín.

Mezi oblíbené barvy, které lze kombinovat s většinou oblečení, patří především nude, camel, šedá, bordó či černá. Nádherně ale vypadá i klobouk v modrém tónu. Pokud vám není patnáct, hlídejte si, abyste klobouk neměly na temeni. Sklon klobouku pak nastavte podle typu a velikosti klobouku. Důležité je, aby vám klobouk nelezl do očí a překážel vám ve výhledu.

Typy klobouků

Ačkoli na trhu najdeme nespočet klobouků, pokud si nejste jejich nošením příliš jisté, zapomeňte na obří klobouky se zvlněnou krempou. Takové potřebují nejen určitou dávku sebevědomí, ale také dlouhé nohy a vyšší postavu. Další možností jsou klobouky se širokou krempou, které se však již příliš nenosí. Naopak populární jsou spíše klobouky inspirované divokým západem, klobouky v pánském stylu či menší klobouky s krempou širokou maximálně patnáct centimetrů. Klobouky rovněž nemusí být pouze jednobarevné, ale mohou mít i vzor. Vyhledávané jsou například motivy květin. K takovému klobouku je však zapotřebí střídmějšího outfitu.

Napište nám

x