Kabelky jako celoživotní investice

Publikováno 30.05.2017

Když se řekne kabelka, zatímco se většině ženám objeví jiskřičky v očích a už sní o své dokonalé kabelce, muži si pro změnu představí po okraj napěchované zavazadlo, kde ženy nikdy nemohou nic najít. Na každém šprochu pravdu trochu. Kabelka je skutečně nepostradatelnou součástí každé ženy. Ne vždy se však kabelka nosí s noblesou, jakou si zaslouží. A už jen zřídka ženy o kabelku pečují tak, aby jim posloužila mnoho let. Říká vám však něco úsloví “Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci?

Kvalita versus kvantita

Mnoho žen touží mít mnoho kabelek. Vždyť ke každému outfitu mohou využít jinou. Proč však raději nevsadit na kvalitu a prvotřídní zpracování, které vám zaručí, že vám vaše kabelka bude dělat radost nejen pár měsíců, ale klidně i mnoho let? Bojíte se, že se vám okouká? U ikonických kabelek, které svůj vzhled příliš nemění a časová osa jim dodává patinu, kterou kabelka ještě získá na ceně. I proto se v posledních letech začaly kabelky považovat nejen za doplněk, ale i za chytrou investici.

Kabelky dražší než auto

Když to srovnáme například s automobilem. Jen při vyjetí z vrat prodejny již auto ztrácí deset procent. Pokud se však podíváte například na kabelky Chanel či Hermès, jejich cena naopak časem ještě roste. Může za to především vysoká poptávka a omezená nabídka, kdy jsou nejluxusnější kabelky prodávané pouze po pár kusech. Přestože se cena někdy vyšplhá až do milionů, zájem je na natolik velký, že kabelku zpravidla uloví pouze stálé a vážené zákaznice.

Kabelka na celý život

Nyní ale zpátky do reality. Málokdo si může z běžných smrtelníků dovolit auto za milion, natož aby tuto sumu uvalili za kabelku. Nicméně i při výběru kabelky by se ženy měly spíš vydat směrem kvalita než kvantita. Luxusní kožené kabelky se dají pořídit již od pěti tisíc. Ničím neobvyklým však není ni cena padesát či sto tisíc. Záleží tak na tom, po jaké kabelce toužíte. Věřte však, že taková kabelka je již kabelkou na celý život. Navíc ji ještě může někdo podědit. Mnoho žen lákají limitované edice, neboť jsou většinou odrazem aktuálních trendů. U takových kabelek si ovšem dejte pozor. Zpravidla vždy vítězí nadčasovost a klasický vzhled. V případě prodeje byste pro jakýkoli větší módní výstřelek musely hledat ženu se stejným vkusem.

Luxusní kabelka nemusí být snem

 

Říkáte si, že představa mít kabelku vaší oblíbené značky za patnáct tisíc je velice lákavá, ale ukrojit tak velkou část ze svého platu vás přece jen děsí? Začnete tím, že si každý měsíc nepořídíte kabelku za tisíc či dva a tyto penízky si pěkně odložíte stranou. Možná budete překvapené, kolik místa vám ušetří kabelky, které vás časem stejně omrzí, a kolik peněz vám zbude na to, abyste si pořídily krásnou kvalitní kabelku, která svou hodnotu jen tak neztratí.

Napište nám

x